День фінансів: тарифна війна між США та Китаєм, 1 млрд євро від ЄС, ціни на газ для населення — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: тарифна війна між США та Китаєм, 1 млрд євро від ЄС, ціни на газ для населення

186
Середа, 9 квітня. Чи підлягають оподаткуванню грошові перекази між членами сім’ї, та як чоловікам-українцям отримати паспортні документи за кордоном.
Тарифна війна між США та Китаєм. З 9 квітня США запровадили нові, значні мита на імпорт з Китаю — мінімум 104%. Цей ескалаційний крок є частиною політики президента США Дональда Трампа, спрямованої на рішення Китаю ввести мито у 34% на американські товари.
  • Китай у відповідь оголосив, що підвищить мита на американські товари ще на 50% - до 84%.
  • Крім того, Трамп анонсував «великі» мита на імпорт фармацевтичної продукції.
  • Сполучені Штати заробляють на запроваджених митах майже $2 млрд доларів на день. «Вже скоро Америка знову стане дуже багатою», — заявив Трамп.
  • Ціни на нафту впали до найнижчого рівня за останні чотири роки. Ескалація тарифної війни між США та Китаєм може знизити попит у двох найбільших економіках світу.
  • За оцінками аналітиків, Apple сильніше за інші компанії постраждає від введення високих мит на імпорт товарів з КНР, оскільки значна частина продукції Apple виробляється в Китаї.
  • У Канаді з середи набувають чинності мита на американські автомобілі, запроваджені у відповідь на аналогічні мита США.
  • Країни Європейського Союзу схвалили пропозицію Єврокомісії запровадити торговельні контрзаходи проти США у відповідь на мита з боку Вашингтона.
Транш від ЄС. ЄС перерахував Україні 1 млрд євро. Це третій транш в межах ініціативи G7, забезпечений доходами від заморожених російських активів. Кошти спрямують на пріоритетні видатки держбюджету.
Ринок житла в столиці. Частка європланувань у структурі попиту на первинному ринку житла столиці нині становить від 55% до 65% залежно від сегменту — зокрема у класах «комфорт+» та «бізнес». За останній рік інтерес до таких адаптивних форматів зріс серед покупців всіх вікових категорій.
  • До речі, Міноборони кардинально змінює підхід до житлового забезпечення військовослужбовців та їхніх сімей.
Ціна на газ для населення. Нардеп Данило Гетманцев повідомив, що ціни на газ для населення залишаються без змін до 1 жовтня. За його словами, ПСО на ринку природного газу продовжено на неопалювальний сезон. Термін покладання спеціальних обов’язків, який завершувався 30 квітня, продовжено до 31 жовтня 2025 року.
  • НКРЕКП зберегла діючі тарифи на тепло двох київських ТЕЦ для населення.
Паспортні документи для чоловіків за кордоном. У МВС повідомили, що чоловікам-українцям віком від 18 до 60 років для того, щоб отримати паспортні документи за кордоном, необхідно звернутися до відокремленого центру ДП «Документ». Якщо військово-облікові документи недійсні, працівник ДП «Документ» інформує про відмову в оформленні паспорта. У такому випадку необхідно звернутися до Міністерства оборони.
Послуги для бізнесу. На порталі «Дія» відновили надання трьох послуг для бізнесу. Знову доступні такі послуги: інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; внесення змін до даних ФОП; витяг з Єдиного державного реєстру.
Податки за карткові перекази. Данило Гетманцев спростував інформацію про те, що потрібно декларувати карткові перекази та сплачувати податки за них. Нардеп зазначив, що платежі на рахунки родичам не оподатковуються, не оподатковувались і оподатковуватися не будуть. Він також пояснив, у яких випадках українцям доведеться сплачувати податки, а в яких цього не потрібно робити.
Підходи до кредитного ризику. Національний банк оновив вимоги щодо розрахунку банками мінімального розміру експозицій, зважених за кредитним ризиком. Таке оновлення є черговим кроком у наближені нормативно-правових актів Нацбанку в сфері банківського регулювання до стандартів ЄС.
Як вчинити людині, яка, перебуваючи у скрутній фінансовій ситуації, оформила один чи кілька кредитів, а надалі не змогла їх «закрити»? Що робити? Переховуватись від кредиторів, ігнорувати дзвінки з банку? У подібній ситуації правильне рішення — задуматися про рефінансування одного чи кількох кредитів. У яких випадках це може бути навіть вигідним, Finance.ua розповідає у новій статті:

🔎 Рефінансування кредиту: коли та чому це вигідно

Збитки «Центренерго» від атак рф. Збитки ПАТ «Центренерго» від ударів рф по його обʼєктах склали приблизно €250 млн, однак сума ще уточнюється і може зрости. «Центренерго» безповоротно втратило 55% потужності, що дорівнює понад 2 ГВт.
113 млн грн для підготовки угоди про надра зі США. Кабмін виділив 113 млн грн з резервного фонду держбюджету на консультаційні послуги, необхідні для підготовки проєкту угоди про співпрацю з США у сфері копалин. З виділеної суми Мінекономіки отримає 59 млн грн, а Мінʼюст — 54 млн грн.
Порядок виплати соціальної допомоги. В Україні планують змінити порядок виплати соціальної допомоги. Процес буде відбуватися централізовано, а деякі види соціальних допомог будуть виплачуватися через Пенсійний фонд. Планується, що це відбудеться з 1 жовтня 2025 року.
Тимчасовий захист українців у ЄС. Країни Євросоюзу мають зберегти статус тимчасового захисту для українців задля настання сталого миру з росією, заявив віце-прем'єр, міністр національної єдності України Олексій Чернишов. Він нагадав, що Рада Євросоюзу продовжила дію директиви про тимчасовий захист для українських біженців до березня 2026 року.
  • За даними Євростату, у четвертому кварталі 2024 року ціни на житло в ЄС зросли на 4,9%, а орендна плата зросла на 3,2% порівняно з четвертим кварталом 2023 року. Італія була єдиною країною, де ціни на житло за цей період знизилися.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас