День фінансів: податки для ФОПів, ліквідація КРАІЛ, доставка паспортів за кордон
У середу, 4 грудня, Верховна Рада ухвалила низку важливих законопроєктів:
- законопроєкт № 9256-д спрямований на посилення регулювання та контролю над гральним бізнесом;
- законопроєкт № 11 028 щодо компенсації для внутрішньо переміщених осіб за знищене нерухоме майно;
- законопроєкти № 10 319 та № 11 443, спрямовані на боротьбу з підкупом іноземних посадовців у міжнародних ділових операціях. Це необхідно для членства України в Організації економічного співробітництва та розвитку;
- законопроєкт № 9319, згідно з яким підвищені податки для фізичних осіб-підприємців будуть діяти не з 1 жовтня 2024 року, а з 1 січня 2025 року;
- законопроєкт № 11 090 про підвищення акцизного податку на тютюнові вироби;
- законопроєкт № 12 076 пропонує автоматично ставити на військовий облік громадян по досягненні 17-річного віку.
Також Міністерство соціальної політики оприлюднило законопроєкт про пенсійну реформу. Він має на меті підвищити справедливість та достатність розмірів пенсій у солідарній пенсійній системі.
Про інші події середи:
Заощадження українців. Рекордні бюджетні витрати, підкріплені західною допомогою, стимулювали зростання заощаджень українців. За останні два роки вони стали зберігати безготівково в національній валюті на 303,2 млрд грн більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення росії.
Як розповів заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук, дві третини усіх коштів клієнтів в банках за результатами жовтня — у національній валюті.
$61 млрд від США. Американський держсекретар Ентоні Блінкен запевнив НАТО та Київ у готовності повністю використати фінансування для України, на яке надав свій дозвіл Конгрес США. «Ми маємо намір — це моє прагнення й намір президента — використати кожен цент наявного фінансування у розмірі 61 млрд доларів, щодо яких був отриманий дозвіл Конгресу в бюджетному доповненні (що було ухвалене навесні 2024 року. — Ред.)» — заявив Блінкен.
Додамо, що міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною та Європейським Союзом щодо залучення до 35 млрд євро макрофінансової допомоги.
Доставка паспортів за кордон. «Укрпошта» представила послугу доставки закордонних паспортів у 134 країни світу за фіксованою ціною 6 доларів плюс 10 грн ПДВ. Компанія розробила cпеціальну платформу для такої доставки, на якій можна оплатити послугу доставки електронною маркою з QR-кодом.
До речі, генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського призначили на посаду уповноваженого з питань реформування митних органів. Працювати над реформою митниці він буде на громадських засадах.
Заборгованість українців по мікропозиках. Як свідчать дані Опендатабот, загальна сума заборгованості українців за мікрокредитами з початку року зросла в 1,7 рази — з 9,3 млрд гривень до 16,02 млрд. Загалом українці почали брати менше мікрокредитів, аніж до повномасштабної війни.
Нагадаємо, що з 1 грудня почала діяти програма «Зимова єПідтримка» щодо надання одноразової допомоги у розмірі 1 тис. гривень громадянам України. Отримати кошти можна через застосунок «Дія» або альтернативними способами для тих, хто не користується цифровими сервісами. Finance.ua підготував детальний гайд, а також дізнався в українців, як вони ставляться до «тисячі Зеленського»:
Як отримати «тисячу Зеленського»: покрокова інструкція 👛
Як заявила нардепка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк, роздача тисячі має приховані мотиви. Про це детальніше розповідаємо в новому відео:
Собівартість проїзду в столичному метро. У 2024 році собівартість проїзду в столичній підземці становить 36,90 грн для одного пасажира. Водночас за 9 місяців роботи збиток «Київського метрополітену» становить 3 069 752 тис. грн.
Платні дороги в Україні. В Україні 82% транспортних компаній підтримують запровадження платних доріг загального користування. Проти висловились 18% опитаних. За словами заступника міністра розвитку громад та територій України Сергія Деркача, введення платних доріг є однією з вимог ЄС.
Як свідчать дані дослідження BlaBlaCar Україна, загалом серед українських користувачів найпопулярнішими є автомобілі марок Volkswagen (25.4%) та Renault (15.8%). А за даними Укравтопром, у минулому місяці лідерство на українському ринку нових авто з великим відривом утримував Renault Duster.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною