334
День фінансів: транш від МВФ, прогноз курсу до 2029 року, перелік доброчесних платників податків
Середа, 23 жовтня. Міжнародний валютний фонд покращив прогноз курсу долара до гривні та виділив новий транш Україні розміром близько 1,1 млрд доларів.
Транш від МВФ. Україна отримала близько 1,1 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду. Кошти будуть спрямовані на покриття важливих бюджетних видатків невійськового характеру.
Додамо, що міністерка фінансів США Джанет Єллен повідомила про плани виділити Україні кредит на загальну суму близько 20 мільярдів доларів.
Прогноз МВФ щодо курсу та економіки України. За розрахунками МВФ, у наступному році середньорічний курс гривні до долара в Україні становитиме 45,0 грн/долар. А в 2029 році долар коштуватиме 51,7 грн. Прогнозується, що в 2025 році державний борг України вперше становитиме понад 100% валового внутрішнього продукту. Показник економічного зростання України за підсумками 2024 року становитиме 3,0%, в той час як наступного року знизиться до 2,5%.
Готівка на касі за кордоном. ПриватБанк у співпраці з Mastercard став першим українським банком, який запустив послугу зняття готівки на касі за кордоном без додаткових комісій іноземних банків-еквайєрів. Тепер клієнти банку можуть за потреби знімати готівку разом з оплатою карткою товарів за кордоном.
Перевірка критично важливих підприємств. Кабінет Міністрів змінив порядок визначення критично важливих підприємств, дозволивши перевіряти їх на відповідність встановленим критеріям. До порядку додали новий пункт, який передбачає, що орган, який ухвалив рішення про надання критичного статусу, може проводити перевірку їхньої відповідності встановленим критеріям.
Клуб білого бізнесу. Міністерство фінансів затвердило порядок формування та оприлюднення переліку доброчесних платників податків. У Мінфіні впевнені, що запровадження порядку має позитивно вплинути на економіку країни, оскільки він заохочує підприємства до легальної діяльності, зменшує тіньову економіку і підвищує рівень надходжень до бюджету.
Водночас банкіри очікують, що збільшення оподаткування буде виштовхувати бізнес в тінь. Все поступово буде перетікати в кеш.
Крім того, збільшення оподаткування банків, бізнесу та населення може погіршити ситуацію із кредитуванням.
Крадіжки авто. Як свідчать дані Опендатабот, від початку 2024 року в Україні вкрали 765 автомобілів. Найчастіше крадуть машини марок Nissan, ВАЗ та Volkswagen. За регіонами злочину лідирують Донецька та Херсонська області.
На жаль, під час війни аферисти знаходять безліч способів виманити гроші в українців. Наприклад, проблема шахраїв «благодійників» актуальна сьогодні, як ніколи. Всюди, де виникає потреба зібрати гроші, з’являються й вони. Тому Finance.ua вирішив розповісти, яким чином убезпечити себе від такого обману:
Псевдоволонтери та шахраї за ширмою благодійних зборів: які гачки використовують злодії 🔍
Нові облігації в Дії. У застосунку «Дія» тепер доступні ще дві нові військові облігації — «Дебальцеве» та «Авдіївка». Ставка облігації «Дебальцеве» становить 16,5% з датою виплати 12 травня 2027 року, а облігації «Авдіївка» — 15,6% із датою виплати 20 травня 2026 року.
Санкції ЄС проти росії. Президент Володимир Зеленський вважає, що західні партнери України збільшуватимуть санкції проти росії, але вони не мають ефекту, на який розраховувала Європа, оскільки їх не запровадили до кінця.
Зі свого боку країни Групи семи планують зберегти російські активи замороженими навіть після закінчення війни з Україною.
Також, на думку Зеленського, взаємне припинення обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури та вантажних суден може ознаменувати завершення гарячої фази російсько-української війни та відкрити шлях до мирних перемовин.
Робота у Литві. Українцям в Литві без знання мови і досвіду найчастіше пропонують роботу в харчовій промисловості. На підприємствах м’ясної та рибної продукції, а також на фабриках кондитерських виробів із зарплатою від 750 до 1300 євро. Для фахівців з досвідом зарплати можуть сягати до 1650 євро.
До речі, старший директор з найму персоналу в EPAM Антон Фількевич розповів, що треба робити розробнику-початківцю, щоб підвищити свої шанси на отримання оферу від роботодавця.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною