День фінансів: деталі 14-го пакету санкцій проти рф, причини зростання курсу долара, цифрове посвідчення ветерана — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: деталі 14-го пакету санкцій проти рф, причини зростання курсу долара, цифрове посвідчення ветерана

277
Понеділок, 24 червня. Цифрове посвідчення ветерана замінить паперове, а в Резерв+ з’являться електронні направлення на ВЛК.
14 пакет санкцій проти рф. Міністри закордонних справ країн ЄС ухвалили 14-й пакет санкцій проти росії у зв’язку із її агресією проти України, який надалі поширює тиск на російську енергетику та містить заходи для запобігання спробам обминати європейські санкції.
У новому пакеті санкцій, зокрема, міститься розширення заборони на польоти над територією ЄС.
Крім того, Рада ЄС схвалила додаткові обмежувальні заходи проти шести осіб, причетних до кібератак у країнах-членах Євросоюзу та Україні.
Причини зростання курсу долара. У Нацбанку заявили, що ситуація на валютному ринку України залишалася контрольованою, попри послаблення курсу гривні, зокрема під впливом збільшення бюджетних видатків.
Як прогнозує начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, в останній тиждень червня валютний ринок перебуватиме в межах нових коридорів, які передбачають, що курс долара вже не опуститься нижче за 40 грн.
Відмітимо, що уряд рекомендував НБУ збільшити строки розрахунків при експорті чи імпорті деяких товарів.
Бронювання від мобілізації. Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Документом механізм бронювання розширено на військовозобов’язаних, які працюють «на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, які є операторами протимінної діяльності та проводять розмінування (гуманітарне розмінування) відповідно до законодавства».
До речі, все, що треба знати про бронювання працівників, розповіла юристка в коментарі robota.ua.
Новий закон про мобілізацію також визначає категорії громадян, які можуть отримати відстрочку від мобілізації. Зокрема, на неї можуть розраховувати студенти, жінки та чоловіки, які виховують дитину з інвалідністю, доглядають за хворими батьками тощо.
Пенсія УБД. Учасники бойових дій мають право на дострокову пенсію за віком після досягнення чоловіками 55 років за наявності страхового стажу не менше 25 років, жінками — 50 років при наявності страхового стажу не менше 20 років. Як оформити пенсію та які розміри — розповідаємо тут.
Додамо, що уряд схвалив зміни до законодавства, які дозволять мати тільки цифрове посвідчення ветерана в Дії без наявності паперового.
Оновлення в додатку «Резерв+». Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла, що в додатку «Резерв+» вже введено функціонал, який дозволяє дистанційно виправити дані, не здійснюючи візиту до ТЦК та СП. У майбутньому з’являться електронні направлення на ВЛК. Згодом в «Резерв+» планують також зробити навчання для військовозобов’язаних.
2,5 млрд євро від заморожених активів рф. Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що Україна отримає 2,5 мільярда євро від прибутків із заморожених російських активів. Перші гроші надійдуть вже наступного тижня.
Субсидія на літо. У ПФУ пояснили, що якщо заяву і документи на житлову субсидію подати до 1 липня, то виплату буде призначено з початку неопалювального сезону. Якщо житлову субсидію вже було призначено, то обов’язково звертатися за субсидією на наступний період потрібно лише деяким категоріям громадян.
Середня зарплата у Польщі. Дані Головного статистичного управління у Варшаві свідчать, що середня заробітна плата брутто (до вирахування податків) на підприємствах у Польщі в травні зросла до 8000 злотих (80,5 тисячі гривень), що на 11,4% більше, ніж у травні минулого року. У той час як в Україні середня зарплата складає 18 903 грн.
Через війну, яку розпочала рф, деякі українці були змушені виїхати за кордон та знайшли тимчасовий прихисток в багатьох країнах Європи. У 2024 році багато країн ЄС змінили свої програми підтримки для громадян України, які поїхали від війни за кордон. Про те, які держави Європи надають українцям безкоштовний прихисток, або житло за помірними цінами, розповідаємо в новій статті:

Безкоштовне житло для українців у країнах Європи 🔑

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас