426
День фінансів: рішення щодо облікової ставки, санкції проти росії, нові правила проходження ВЛК
Четвер, 13 червня. Чому Нацбанк вирішив знизити облікову ставку, та скільки отримуватиме бюджет України від економічного бронювання.
Рішення щодо облікової ставки. Національний банк України знизив облікову ставку до 13%. Це рішення Правління НБУ враховує поточний баланс ризиків, стримані показники інфляції та триваюче поліпшення інфляційних очікувань.
Також на думку НБУ, це рішення сприятиме подальшому пожвавленню кредитування.
Крім того, за даними Нацбанку, у травні середні відсоткові ставки банків за новими депозитами у гривні для населення становили 11,0% річних. Це на 0,2 в. п нижче, ніж місяць тому.
До речі, в новому відео на нашому YouTube каналі фінансовий експерт Олексій Козирєв розповідає, скільки валюти купили українці в травні та чому встановили рекорд:
Санкції США проти росії. Сполучені Штати посилили санкційний режим проти росії. Вашингтон розширив список російських осіб, компаній, банків та секторів економіки, співпраця з якими може стати підставою для введення вторинних санкцій, та повністю заборонив надавати низку IT-послуг та консультацій будь-якій людині в росії. Команда НБУ проаналізувала список санкцій і відзначила основні моменти.
Оголошення санкцій вплинуло на російський валютний ринок.
Слідом за США розширила санкції проти російської федерації також Велика Британія. До списку санкційних обмежень було додано загалом ще 50 нових позицій, які також торкнулись шести кораблів так званого «тіньового флоту».
$1 мільярд на підтримку енергосектору. Під час Міжнародної конференції з відновлення України 2024 у Берліні партнери G7+ оголосили, що Україна отримає понад $1 мільярд на підтримку енергосектору.
$98 млрд на військову допомогу Україні. Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін відкриваючи 23-є засідання у форматі «Рамштайн» заявив, що США та інші члени Контактної групи з питань оборони України загалом зобов’язалися виділити вже понад $98 млрд на допомогу у сфері безпеки українському народу з початку повномасштабного вторгнення рф.
320 млрд від економічного бронювання. У разі ухвалення законопроєктів з економічним бронюванням, бюджет отримуватиме від 200 до 320 мільярдів гривень на рік, залежно від обраної моделі. Але, як заявили у Верховній Раді, якщо бізнес укладатиме ставки бронювання у вартість своєї продукції, то всіх чекатимуть негативні наслідки здорожчення.
Нові норми щодо проходження ВЛК. Кабмін вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку та Порядку проведення призову громадян на військову службу. Згідно з документом, процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням та відстрочки. не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду. Також внесено нові зміни щодо відстрочки для родичів людей з інвалідністю І та ІІ груп.
До речі, експерт із кібербезпеки розповів, чи матиме ТЦК інформацію про банківські рахунки і чи зможе стягувати всі штрафи, якщо авторизуватися у «Резерв+» за допомогою BankID. За його словами, це працює зовсім не так.
Крім того, працівникам ТЦК пропонують скоротити повноваження. У профільному комітеті Ради працюють над тим, щоб передати функції ТЦК цивільним органам.
Поновити втрачені документи в Дії. Якщо ви втратили документи — в державному додатку «Дія» можна замовити їх дублікат. Забрати документи можна самостійно в ДРАЦС або замовити доставлення поштою.
Фейкові угоди на криптобіржах. Шахраї можуть створювати фейкові угоди з метою впливу на вартість активів. Й такі фейкові угоди можуть бути шкідливими не лише для ринку, але й для вашого гаманця. Тож, Finance.ua вирішив розповісти про те, що варто знати про види шахрайства з угодами на криптобіржах та яким чином можна себе захистити:
Фейкові угоди на криптобіржах: як не потрапити на гачок 🔍
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною