День фінансів: нова податкова система після війни, девальвація гривні у 2024, держпослуги в «Дії»
У понеділок, 6 січня, про підсумки 2024 та плани на 2025 рік.
Нова податкова система після війни. Після війни буде нова податкова система, нова дерегуляція і нові реформи, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Лексу Фрідману. Президент також нагадав про необхідність податкової реформи, наголосивши на важливості того, щоб бізнес повертався.
Також Зеленський розповів, що за весь час війни США виділили Україні $177 млрд, проте наша країна не отримала й половини цих коштів.
До речі, віцепремʼєр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов заявив, що українців з-за кордону не повертатимуть на батьківщину із використанням примусових заходів, повернення буде виключно добровільним. Він додав, що Україна також буде рада успіху українців за кордоном, якщо вони знаходять там місце для себе і своїх родин.
Підсумки на валютному ринку 2024. Як повідомив народний депутат Данило Гетманцев, за 2024 рік гривня девальвувала за офіційним середньорічним курсом на 8,9%, за курсом на кінець року на 9,7%. За середньомісячним курсом найбільші темпи девальвації гривні спостерігалися у січні та червні.
Зі свого боку виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин прогнозує, що цього року курс долара в Україні може триматися на рівні 42 гривні за долар і поступово піднятися до 47 гривень до кінця року. За його словами, такий сценарій можливий, незважаючи на те, що в Державному бюджеті передбачено курс 45 гривень за долар.
Вартість біткоїна у 2024. У 2024 році вартість біткоїна більш ніж подвоїлася, чому сприяло схвалення регулятором ринків США біржових фондів, прив’язаних до його спотової ціни, а також оптимізм інвесторів після повернення Дональда Трампа до Білого дому, що зменшило регуляторні бар’єри.
У 2025 році, на додачу до звичайних криптовалют, популярними будуть також мемкоїни. Мемкоїни — це криптовалюти, які здобули популярність завдяки мемам і жартам у соціальних мережах. У новій статті ми розповімо про розвиток і популярність мемкоїнів, а також проаналізуємо, які п’ять мемкоїнів мають найбільший потенціал у 2025 році:
Топ-5 мемкоїнів на старті 2025: потенціал та ризики
Вклади українців. За даними НБУ, станом на 1 грудня 2024 року в 62 банках-учасниках Фонду гарантування вкладів налічувалося 69,5 млн вкладів на суму 1 трлн 347 млрд гривень. З них 355 тисяч були на суму понад 600 тисяч гривень.
«Престижна» військова служба. Міністерство оборони планує докорінно змінити підхід до управління персоналом у сфері оборони, зробити його сучасним та ефективним. У стратегії охоплено всі етапи професійного шляху військовослужбовця — від вступу на військову службу до завершення кар’єри і переходу у цивільне життя.
Прибуток аудиторських компаній. Агенція візуальних комунікацій Top Lead підготувала рейтинг аудиторських компаній України. Згідно із цим рейтингом, перше місце за доходом від надання аудиторських послуг посідає PwC Україна, дохід у 2023 склав 407,2 млн грн. Другу позицію обіймає EY в Україні з доходом від аудиторських послуг в 268,3 млн грн. На третій позиції KPMG Ukraine — 247,6 млн грн.
Система житлової політики. Кабінет Міністрів затвердив законопроєкт, який запроваджує нову систему забезпечення громадян України житлом за допомогою механізмів соціального та службового житла, доступної іпотеки та створення спеціалізованих житлових фондів. Основна мета законопроєкту — надати громадянам дієві механізми реалізації їхнього права на житло та уникнути правових колізій.
Держпослуги в «Дії». У державному додатку «Дія» знову можна скористатися низкою послуг, які були тимчасово недоступні через кібератаку рф. Так, користувачам «Дії» знову доступні: виписки про місце проживання дітей; актуалізація даних про місце проживання дітей; «Зимова єПідтримка» для дітей; соціальні виплати — субсидії, допомога сім’ям з дітьми.
Транзит газу до ЄС. У Брюсселі пройшов брифінг Європейської комісії з питань транзиту газу. ЄС не має проблем чи занепокоєння через зупинку транспортування російського газу територією України. «Ми інтенсивно працювали понад рік із нашими країнами-членами, а також з Україною, щоб заздалегідь підготуватися до такого сценарію», — заявила речниця ЄК Анна-Кайса Іконен.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною