День фінансів: зміни у тарифі на електроенергію, кому і де пропонують найвищі зарплати в Україні
У п’ятницю, 17 січня, стало відомо, як зросли зарплати українців та для кого змінили тарифи на електроенергію.
Зміни у тарифі на електроенергію. Кабінет міністрів ухвалив важливе рішення у сфері енергетики. Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, уряд на засіданні 17 січня затвердив зміни у тарифі на електроенергію для власників електроопалювальних установок.
Зарплати українців за рік зросли. Середня зарплата штатних працівників в Україні за 2024 рік зросла на 20,3% до 20 985 гривень. Зростання реальних зарплат (з урахуванням інфляції) становило 13%. Про це заявив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа.
Кому і де зараз пропонують найвищі зарплати в Україні.
Як йдеться в аналітиці OLX Робота, попри кризові тенденції, активність роботодавців і пошукачів роботи демонструє помірне зростання. Позитивна динаміка зарплат і збільшення кількості вакансій свідчать про пошуки ринком нових точок рівноваги.
Скільки роботодавці готові платити студентам, пенсіонерам.
У категорії робота для студентів медіанна зарплата по Україні становить 17 400 грн. Це на 13% менше середнього окладу по країні. Найбільше пропонують студентам в Київській та Львівській областях (20 000 грн). Нижче середнього пропонують на Сумщині, Житомирщині та Чернігівщині.
ТОП-3 проблеми для ведення бізнесу.
Підприємці четвертий місяць поспіль виділяють брак робочої сили як одну з топ-3 проблем для ведення бізнесу, у грудні 2024 року ця перешкода знову очолила рейтинг.
Пенсія за балами. Основне нововведення — впровадження бальної системи, яка замінить наявні коефіцієнти стажу і зарплати. Наразі пенсії розраховують з урахуванням трьох чинників: коефіцієнта стажу, індивідуального коефіцієнта зарплати і середньої зарплати по Україні за три роки, що передують року призначення пенсії.
Послуга «Дія.QR». На порталі «Дія» відновили можливість замовлення сервісу Дія. QR для малого, середнього бізнесу та державних установ. Про це повідомляє пресслужба сервісу державних послуг.
Програма «єОселя». Кабмін продовжив фінансування державної іпотечної програми «єОселя» на 2025 рік, виділивши на неї 20 млрд гривень. Минулого року кредити за програмою отримали 8,5 тисяч сімей на суму 14,6 млрд гривень: це на 45% перевищує результат 2023 року за кількістю виданих кредитів і на 65% - за сумою коштів.
Проблеми для економік, що розвиваються. Економіки, що розвиваються, зіткнуться з проблемами в наступні 25 років, оскільки глобальне зростання буде занадто повільним для підвищення рівня життя, а обстановка високої політичної невизначеності стримуватиме інвестиції розвинених країн у бідніші країни.
Законопроект про відповідальність дропів. Національна поліція розробила законопроєкт щодо відповідальності дропів. Про це в інтервʼю сказав голова Національної поліції Іван Вигівський. Він зазначив, що в більшості країн світу існує відповідальність для дропів, або так званих грошових мулів, але в Україні немає.
До речі, у новому матеріалі Finance.ua розповідає про те, які ж саме годинники носять найбагатші люди світу, та скільки вони коштують.
Які годинники носять найбагатші люди світу: вартість та можливості
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною