День фінансів: «червона» зона в Україні, податки за додатковий заробіток, розмір ставок на депозити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: «червона» зона в Україні, податки за додатковий заробіток, розмір ставок на депозити

1006
П’ятниця, 11 лютого. Напередодні Дня святого Валентина Finance.ua вирішив розрахувати орієнтовну вартість побачення на основі вартості “романтичного набору”: поїздка в таксі, вечеря на двох, кілька келихів вина і квитки в кіно. Ціни бралися столичні. І ось що вийшло:

Скільки коштує сходити на побачення в Києві 💐

Сьогодні також поговоримо про таке:
«Червона» зона в Україні. Сьогодні, 11 лютого «червоної» зони стало більше. До цієї зони перейшли Закарпатська, Луганська та Хмельницька області. У “червоній” зоні карантину також Івано-Франківська та Рівненська області. У “жовтій” зоні карантину значаться Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Запорізька області. Всі інші регіони – “помаранчеві”.
Ставки за депозитами зросли. За даними НБУ, у січні 2022 року середні процентні ставки банків за новими депозитами у гривні для населення склали 7,3% річних. У порівнянні з кінцем 2021 року ставки зросли на 0,1 п.п. Ставки за новими депозитами для населення у валюті в січні 2022 року впали на 0,1 п.п. до 0,5% річних.
Податки за додатковий заробіток. Нардеп Данило Гетманцев повідомив, що влада планує прийняти закон, який дозволить найманим працівникам, які додатково ще займаються певним бізнесом, працювати легально. За його словами, це буде на добровільній основі. Закон стосуватиметься сфери таксі, а також 27 інших видів діяльності. У разі отримання додаткового доходу особа заплатить 5% податку з нього.
Українці задекларували 4,2 млрд грн доходів. За місяць зі старту кампанії з декларації доходів за 2021 рік українці подали 13 тис. декларацій на загальну суму 4,2 млрд грн. Це на 1,4 млрд грн, або на 52% більше, ніж було задекларовано в січні минулого року. Загалом у січні кількість громадян, які задекларували до сплати до бюджету понад 1 млн грн, становить 13 осіб. Загальна сума визначених податкових зобов’язань – 35,9 млн гривень.
Нова програма з МВФ. У Національному банку України впевнені в необхідності співпраці з Міжнародним валютним фондом. Вже розпочався процес обговорення нової програми після завершення Stand-By у червні 2022 року.
Водночас Місія Міжнародного валютного фонду з питань другого перегляду програми Stand-by може відвідати Україну в першому кварталі поточного року за умови виконання програми.
Субсидія і борги за «комуналку». У Мінсоцполітики повідомили, що громадянам, які не можуть самостійно платити за житлово-комунальні послуги, надається допомога через програму житлових субсидій. Оформити її можна не тільки перед початком опалювального періоду, а в будь-який час, коли домогосподарству складно оплачувати комунальні послуги. Наявність заборгованості з оплати послуг не є перешкодою для отримання субсидії.
До речі, в матеріалі за посиланням розповідаємо, куди звертатися і що робити, якщо не згодні з сумами в платіжці.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас