День фінансів: 675 млрд грн на депозитних рахунках українців та вартість встановлення РРО — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: 675 млрд грн на депозитних рахунках українців та вартість встановлення РРО

475
Четвер, 10 лютого. Розповімо, як за рік зросла українська ІТ-галузь і збільшилася сума вкладів в українських банках.
Список карантинних зон. В Україні оновили дані епідеміологічної ситуації. В жовтій зоні карантину значиться тільки Полтавська область. У помаранчевій зоні — м. Київ, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області. У червоній зоні – Івано-Франківська та Рівненська області.
На 68 млрд грн більше вкладів. За даними ФГВФЛ, станом на 1 січня 2022 року загальна сума вкладів фізосіб у банках-учасниках Фонду гарантування склала 675,6 млрд грн. Це на 11,2% або 68,0 млрд грн більше, ніж на 1 січня 2021 р. (607,6 млрд грн). З них вклади в національній валюті – 422,8 млрд грн (+65,4 млрд грн за рік); вклади в іноземній валюті – 252,8 млрд грн (+2,6 млрд грн за рік).
Пенсія незалежно від віку. Деякі українські громадяни зможуть вийти на пенсію незалежно від віку починаючи з 2028 року. Для цього потрібно мати мінімум 40 календарних років страхового стажу. У Мінсоцполітики зазначили, що кожен індивідуальний випадок буде розглядатися окремо. При оформленні виплат Пенсійний фонд буде враховувати загальне число стажу і отриману заробітну плату, з якої були сплачені страхові внески.
IT-галузь в економіці України. Як свідчить дослідження Ukraine IT Report 2021, за підсумками 2021 року українська IT-галузь зросла на 36% з $5 млрд експорту до $6,8 млрд, кількість фахівців за той же час збільшилася з 244 тис. – до 285 тис. Таким чином, за останні три роки галузь зросла більш ніж удвічі за експортом і більш ніж на 50% за кількістю фахівців.
Нацбанк посилив вимоги до еквайрів. Національний банк посилив захист прав власників платіжних карток і вимоги до еквайрів. Так, регулятор удосконалив порядок здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів. Як вважають у Нацбанку, це сприятиме підвищенню рівня захисту прав власників платіжних карток, а також посиленню контролю дотримання еквайрами правил платіжних систем та вимог законодавства.
Скільки коштує встановити РРО. Як заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, вартість програмного реєстратора розрахункових операцій для ФОП становить приблизно 125 грн на місяць. Для оформлення та встановлення РРО/ПРРО великих витрат не знадобиться. Інформація про дорогий перехід на касові апарати — просто казки.
Прогноз курсу долара і євро на весну. Аналітик Roboforex Андрій Гойлов спрогнозував, що якщо нерезиденти та імпортери порушать сформований баланс і відбудеться значне коливання котирувань, для стабілізації ситуації втрутитися доведеться НБУ. За прогнозом експерта, навесні долар буде торгуватися на рівні 27,90−28,20 грн, а євро — 31,75− 32,25 грн.
А в нашому новому відео на YouTube-каналі фінансовий експерт Олексій Козирєв розповість, чи варто зараз купувати валюту. Також експерт дасть свій прогноз курсу валют на тиждень:
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас