День фінансів: про валютні кредити, пільги для підприємців, діяльність колекторів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: про валютні кредити, пільги для підприємців, діяльність колекторів

228
П’ятниця, 19 березня: які пільги отримали підприємці та що передбачають законопроекти щодо реструктуризації валютних кредитів:
Пільги для підприємців Києва. На час карантинних обмежень, введених через пандемію коронавірусу, в Києві подовжено пільги для столичних підприємців. Наприклад, буде діяти зменшена вартість оренди комунального майна — на 50%, для ресторанного бізнесу, пересувної і сезонної торгівлі на 50% зменшується пайова участь в утриманні об’єктів благоустрою. Перелік пільг, які пропонує місто, не вимагає внесення змін до чинних договорів.
Посилення карантину в Україні. Міста запроваджують посилені карантинні обмеження, серед них — Полтава, Львів, а також інші регіони. Нагадаємо, влада Києва прийняла рішення посилити карантин у місті з 20 березня по 9 квітня включно. З 20 березня будуть заборонені: робота закладів культури (будуть закриті кінотеатри, театри, музеї, концертні зали); робота ТРЦ, крім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни і побутової хімії. При цьому підприємці під КМДА вимагають скасувати суворий карантин.
Реструктуризація валютних кредитів. Верховна Рада підтримала в першому читанні три законопроєкти, що стосуються реструктуризації зобов’язань за валютними кредитами. Законопроект № 4399 пропонує внести зміни до Податкового кодексу і передбачає звільнення від сплати ПДФО з прощеного боргу. Законопроект № 4398 про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті передбачає проведення процедури банкрутства без залучення арбітражного керуючого і можливість встановлення судом мінімальної суми погашення заборгованості за кредитом.
Що таке лізинг і чим він відрізняється від звичайного кредитування, його переваги і недоліки — читайте в новому матеріалі Finance.uaВідмінності лізингу від кредиту
Діяльність колекторів. Верховна Рада прийняла в другому читанні проект закону № 4241 про врегулювання діяльності колекторів. Тепер банки будуть зобов’язані інформувати боржника про залучення колекторської компанії, а також контролювати діяльність колекторів і давати рекомендації щодо усунення порушень. Банки також зобов’яжуть розірвати договір з колекторською компанією в односторонньому порядку в разі порушення нею вимог етичної поведінки.
Тарифи на електроенергію. Уряд планував з 1 квітня підвищити ціни на електроенергію. Підвищення має торкнутися в першу чергу тих користувачів, які використовують багато е/е. Тепер рішення про підвищення тарифів перенесли на кілька місяців.
Оновлені правила в’їзду в Шенгенську зону. Єврокомісія оновила правила відвідування Шенгенської зони з безвізовим режимом. Тепер це буде відбуватися за туристичною інформаційною системою авторизації (ETIAS). Система передбачає попередній електронний дозвіл на в’їзд для туристів, які приїжджають в держави Шенгенської зони з третіх країн. Мандрівники зможуть подавати заявки на отримання дозволу через спеціальний вебсайт або мобільний додаток, заплативши при цьому збір € 7.
FinAwards 2021 змінює дату через локдаун. У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією і введенням локдауну в Києві в період з 20 березня по 9 квітня ми змушені перенести церемонію нагородження премії FinAwards 2021. Новою датою проведення церемонії нагородження кращих серед кращих стало 22 квітня 2021 року.
День фінансів: про валютні кредити, пільги для підприємців, діяльність колекторів
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас