У Fitch Ratings назвали головні ризики банківського сектору України у 2024 році — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Fitch Ratings назвали головні ризики банківського сектору України у 2024 році

Фондовий ринок
423
У Fitch Ratings назвали головні ризики банківського сектору України у 2024 році
У Fitch Ratings назвали головні ризики банківського сектору України у 2024 році
Майже всі рейтинговані українські банки «адекватно капіталізовані».
Про це йдеться у новому звіті міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.
Аналітики зазначають, що оцінка не виявила значних потреб у рекапіталізації для сектора. При цьому лише один із семи банків з рейтингу Fitch, Укрексімбанк, потребує збільшення капіталу для виконання вимог щодо цільового рівня капіталізації.
«Незважаючи на це, ризики для капіталу залишаються високими через військовий конфлікт і його вплив на банківський сектор та економіку в цілому. Довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті всіх українських банків з рейтингом Fitch становлять „CCC-“, що на одну сходинку вище суверенного рейтингу», — йдеться у звіті.
При цьому, за прогнозами експертів, прибутковість українських банків стане ключовим джерелом покращення капіталізації та продовжуватиме підтримувати її у 2024 році. Так, торік прибутковість була на рекордному рівні завдяки високим відсотковим ставкам за значну надлишкову ліквідність, яку банки розмістили в НБУ.
«Однак рентабельність у 2024 році навряд чи буде такою високою, як у 2023 році, оскільки процентні ставки зараз значно нижчі. Крім того, податок на надприбутки банків, запроваджений у грудні 2023 року, уповільнить відновлення буферів капіталу, які були виснажені через великі резерви у 2022 році. Поліпшення нормативів регулятивного капіталу також може сповільнитися, якщо НБУ почне скасовувати заходи терпіння, які він запровадив для підтримки банків під час військового конфлікту», — вважають аналітики.
При цьому у Fitch Ratings констатують, що банківський сектор України продемонстрував високу стійкість під час війни, чому сприяла підтримуюча монетарна політика та терпимість регуляторів.
«Ми очікуємо, що основні кредитні чинники для банків будуть досить стабільними у 2024 році, що визначає наш нейтральний секторальний прогноз», — резюмували аналітики.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк України оприлюднив звіт про оцінку стійкості 20 банків у 2023 році. Додатковий капітал до 2026 року знадобиться трьом банкам: державному Укрексімбанку, приватним банкам МТБ та Правексу;
  • українські банки заробили у січні - листопаді 130,55 млрд грн чистого прибутку. Майже 61,5% цього прибутку отримали державні банки, які здобули 80,276 млрд грн;
  • за даними Опендатабот, за 11 місяців 2023 року кількість банків скоротилась, натомість їх прибутки зросли вдвічі порівняно з періодом до початку повномасштабного вторгнення у 2021.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту 💰

За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас