День фінансів: пенсія за особливі заслуги, прожитковий мінімум по-новому, перерахунок субсидій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: пенсія за особливі заслуги, прожитковий мінімум по-новому, перерахунок субсидій

645
У вівторок, 16 березня, розповімо про соцвиплати, вклади і податки.
Новий вид пенсій. В Україні може з’явитися ще один вид пенсійних виплат — пенсія за особливі заслуги для громадян, які були відзначені грамотою Верховної Ради України або почесною грамотою ВР. Передбачається, що пенсії зможуть отримувати люди, які за роки Незалежності України зробили вагомий особистий внесок у різних сферах життєдіяльності.
Розрахунок прожиткового мінімуму по-новому. У Мінсоцполітики мають намір відв’язати частину виплат від прожиткового мінімуму і залишити тільки те, на що живе людина: пенсію, мінімальну зарплату і основні вид допомоги (по інвалідності, дітям-сиротам і т. д.). Так, наразі до прожиткового мінімуму підв’язані близько 150 різних виплат. За словами міністра соцполітики Марини Лазебної, якщо відв’язати від прожиткового мінімуму частину виплат, міністерству буде легше підвищувати його.
Перерахунок субсидій. Середній розмір субсидій в Україні в лютому знизився на 748 гривень у порівнянні з січнем. Як пояснили в Мінсоцполітики, це сталося через зменшення цін на природний газ для населення. При цьому загальна сума нарахованих пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за січень 2021 року склала майже 7,8 млрд гривень. До речі, за даними Держстату, борги українців за комуналку на кінець січня 2021 року зросли до 81 млрд грн — на 7,4 млрд грн.
Прибуток банків. За даними НБУ, за підсумками січня 2021 року українські банки отримали 4,05 млрд грн чистого прибутку. Найприбутковішим знову став державний ПриватБанк. Він заробив 1,535 млрд грн. Водночас, 10 банків показали збитки на 48 млн грн.
Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings вважає, що українські банки добре підготовлені до ведення бізнесу в умовах економічної нестабільності в 2020-2021 роках. Основними проблемами для чотирьох державних банків в 2021-2022 роках будуть «розчищення» балансів від проблемних кредитів, виданих в минулі роки, і впровадження ефективних бізнес-стратегій.
Як вибрати банк для вкладу? У ФГВФО вважають, що варто насторожитися, якщо банк пропонує відсотки, значно вищі за середньоринкові. Крім того, якщо прибуток вкладу буде залежати від доходу за рахунок залучення нових членів, то це ознака фінансової піраміди. Також в банку слід ознайомитися з інформацією про гарантування.
👛 Не варто забувати і про важливий фактор при інвестуванні коштів — про суму податків. Їх обов’язково доведеться заплатити в державну казну з отриманих доходів. Finance.ua вирішив розібратися, який інструмент для вкладення заощаджень буде найбільш вигідним інвесторам з точки зору мінімального оподаткування.

Як максимально примножити капітал і мінімально поділитися ним з державою 📝

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас