День фінансів, 26 листопада: якщо воєнний стан. Чого чекати від курсу, банків і співпраці з МВФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів, 26 листопада: якщо воєнний стан. Чого чекати від курсу, банків і співпраці з МВФ

3441
Понеділок, 26 листопада. Якщо в Україні введуть воєнний стан, що це означає для світу фінансів:
Передісторія: 25 листопада кораблі Військово-морських сил України були атаковані російськими військовими. У районі Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь на ураження по корабельный групі ВМС України. В результаті, за даними ВМС, росіянами були захоплені три кораблі і поранено 6 українських військовослужбовців. В понеділок, за результатами засідання РНБО, Петро Порошенко попросив Раду розглянути на позачерговому засіданні рішення про введення воєнного стану в Україні.
12 пунктів. Оприлюднено Указ президента від 26 листопада 2018 року, який передбачає введення в дію рішення РНБО про введення воєнного стану. Складається з 12 пунктів, останній з яких є таємним. Указ набирає чинності з дня його опублікування. До речі, більше про воєнний стан – в Законі України.
***
Для банківської системи. Як пообіцяв глава Національного банку Яків Смолій, при воєнному стані роботу банківської системи України порушено не буде. Про це Смолій говорив на засіданні Ради національної безпеки і оборони. Пізніше правління Національного банку України (НБУ) провело позачергову зустріч з керівниками найбільших 40 банків країни. Як повідомили після зустрічі джерела ЗМІ, НБУ попросив банки вжити заходів для безперебійного наповнення готівкою банкоматів і пообіцяв у разі необхідності підтримати банки рефінансуванням.
Для курсу. Минулого тижня курс долара до гривні зріс на всіх сегментах валютного ринку. Але основна частина зростання відбулася вже в понеділок, після недільних подій у Керченській протоці. На думку Вадима Іосуба, старшого аналітика Альпарі, введення воєнного стану – формальна сторона питання. На динаміку курсу гривні впливатиме не стільки факт введення цього стану, скільки реальний розвиток подій у протистоянні з Росією.
Для співпраці з МВФ. ​​У Міжнародному валютному фонді прокоментували співпрацю з Україною при воєнному стані. Кажуть, що вже співпрацювали з кількома країнами, на території яких розгорталися військові конфлікти різного ступеня активності.
Про інші новини понеділка:
Швейцарський «Світоч». Корпорація Nestle викупила залишок акцій львівської фабрики «Світоч». За одну акцію швейцарці заплатили 3,93 тис. грн. Зазначимо, львівська кондитерська фабрика «Світоч» в 2017 році скоротила чистий прибуток на 53,5%.
Електромобілі Білорусі. Вже в грудні цього року в Білорусі планують представити власний електромобіль, а потім відкриють невелике виробництво автомобілів на базі Національної академії наук (НАН) Республіки Білорусь. Вартість електромобіля буде цілком доступною – близько 15-16 тисяч доларів.
IntelExpress у Приватбанку. В Україні відтепер можна отримати грошові перекази IntelExpress в євро або доларах США у всіх відділеннях Приватбанку. Також клієнти банку зможуть миттєво отримувати перекази на свою картку через Приват24 і за телефоном сервісного центру банку.
Соціальні рейтинги в Китаї. З 2021 року в Пекіні почне діяти довічна система соціальних рейтингів. Так, за кожне правопорушення, навіть найменше, рейтинг громадянина буде знижуватися – аж до того, що людина не зможе знайти роботу, ходити в звичайні супермаркети і літати літаками.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас