Кадрова криза в Польщі: українські біженці шукають роботу в інших країнах
Зміни в міграційних правилах Польщі викликають кадрову кризу в основних галузях, таких як транспорт і логістика. Зокрема, українські працівники все частіше обирають для роботи інші країни.
Про це пише портал wgospodarce.pl.
Що змушує українців виїжджати з Польщі
Згідно зі звітом агентства Gremi Personal, посилення міграційних правил та зниження підтримки українських мігрантів змушують їх шукати роботу за межами Польщі.
Це може призвести до значної нестачі кадрів у таких сферах:
- транспорт, експедиція та логістика (TSL);
- харчова промисловість;
- електронна комерція.
У звіті наголошується, що дедалі більше українців розглядають Польщу не як кінцевий пункт еміграції, а скоріше як транзитну країну шляхом до Німеччини, Данії чи Норвегії, де надаються ширші соціальні пільги, допомога з житлом, можливості для вивчення мови та працевлаштування.
У Gremi Personal також зазначають, що вторгнення рф у 2022 році призвело до масового виїзду українців, багато з яких встигли влаштуватися за кордоном.
Страховка для виїзду за кордон на Finance.ua 🧐
Проте поточні зміни в Польщі, включаючи зниження рівня підтримки та погіршення суспільних настроїв, змушують їх шукати стабільніші умови в інших країнах.
Українці «за звичкою» все ще обирають Польщу, але ситуація стрімко змінюється.
Сезонна зайнятість, особливо перед Різдвом та Новим роком, залишається затребуваною у Польщі, проте робочі пропозиції в TSL та електронній комерції для тимчасових працівників стають все менш привабливими.
Gremi Personal прогнозує, що попит на співробітників у цих сферах зросте на 20% порівняно з минулим роком, проте, за оцінками агентства, до 60% вакансій у цих галузях вже залежить від іноземних робітників.
Довідка Finance.ua:
- за даними опитування групи «Рейтинг», більшість опитаних українців (91%) не має наміру переїжджати до країн ЄС у найближчі кілька років;
- у різних регіонах Польщі зарплати можуть суттєво відрізнятися. Так, у Нижній Сілезії є одна гміна, де середня заробітна плата перевищує навіть заробітки у Варшаві чи Кракові;
- Польща планує посилити умови видачі Карти поляка, щоб унеможливити зловживання. Це передбачено новою міграційною стратегією на 2025−2030 роки, схваленою урядом країни 15 жовтня.
Подивитись варіанти 💳
За матеріалами: Главком
Поділитися новиною