День фінансів: зміни в правилах мобілізації, роумінг з ЄС, нові санкції РНБО — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: зміни в правилах мобілізації, роумінг з ЄС, нові санкції РНБО

407
Понеділок, 20 листопада. Рада пропонує нові правила мобілізації, а Зеленський — нові санкції проти рф та рб.
Мобілізація в Україні. Депутати готують до реєстрації великий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Зокрема, планують зняти відстрочку для студентів, які отримують другу та більше вищу освіту та призивати тих, хто відбував покарання.
Санкції терміном на 10 років. Президент України Володимир Зеленський підписав указ про санкції РНБО проти Азарова, Табачника й Царьова. Загалом під обмеженнями опинилися 37 юридичних осіб. Також Зеленський запропонував ввести санкції на пів століття проти рф та білорусі. Крім того, президент підписав закон про перерозподіл «військового» ПДФО та коштів дорожнього фонду.
Допомога від партнерів з початку року. Україні потрібно отримати в цьому році 45 млрд доларів США, щоб закрити всі фінансові потреби. Станом на середину листопада союзники вже передали більшу частину цієї суми — 35 млрд доларів, розповів голова Національного банку України Андрій Пишний.
Найбільші покупці валюти в Україні. За даними НБУ, частка сектору Національної безпеки та оборони в купівлі валюти за 10 місяців 2023 року становила 29% порівняно з 31% від початку війни і до кінця минулого року. Більшою є частка лише паливно-енергетичного комплексу, яка становить 33%.
Роумінг як вдома. У Верховній Раді України зареєстрували законопроект щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу. Документ передбачає створення умов для практичної інтеграції до єдиного цифрового ринку ЄС, за якої Україна отримає режим внутрішнього ринку з Євросоюзом щодо послуг роумінгу і приєднається до єдиної роумінгової зони.
Курсові очікування погіршуються. За даними НБУ, фінансові аналітики у жовтні 2023 року прогнозують курс на рівні 40,36 грн/долар. У вересні вони чекали на курс 39,99 грн/долар. Населення чекає на курс 40,43 грн/долар. Банкіри прогнозують курс протягом наступних 12 місяців на рівні 41,16 грн/долар.
Кожен другий ФОП відкривають жінки. Як показують дані Опендатабот, від початку року жінки в Україні відкрили 154 тисячі нових ФОПів та очолили понад 10 тисяч нових компаній. Найбільше нових підприємиць зареєстровано на Хмельниччині, а директорками нових справ найчастіше стають жінки на Чернігівщині. До речі, за даними Work.ua, зарплатні очікування жінок до 20% менші, ніж у чоловіків.
  • Додамо, що підприємниці із Запоріжжя та Широківської громади області можуть отримати фінансування у розмірі до 45 тисяч гривень на започаткування, відновлення чи розширення власного підприємства.
Спільне інвестування в нерухомість. На конференції «Жити на відсотки» засновник першого в Україні сервісу, що дозволяє стати співвласником об'єктів комерційної нерухомості Inzhur, Андрій Журжій розповів, що забезпечити своє майбутнє можна, спільно інвестуючи в нерухомість. Ви інвестуєте в оренду великих об'єктів, потім ці об'єкти передаються в довготривалу оренду. В результаті інвестори отримують щомісячно свої дивіденди — частку від оренди. Як це працює - читайте тут.
Як вигідно скупитись під час Чорної п’ятниці. Спеціально до Чорної п’ятниці магазини готують акційні пропозиції на топові товари. Але маркетологи часто застосовують схеми, аби спонукати клієнтів до покупок. Зібрали для вас декілька правил, якими варто користуватись, аби не витратити більше запланованого.
Також підготували огляд цікавих пропозицій від українських мереж:

Чорна п’ятниця 2023: ласі пропозиції в мережах 🛒

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас