Зеленський підписав вилучення з місцевих бюджетів «військового» ПДФО — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський підписав вилучення з місцевих бюджетів «військового» ПДФО

Казна та Політика
299
Зеленський підписав вилучення з місцевих бюджетів «військового» ПДФО
Зеленський підписав вилучення з місцевих бюджетів «військового» ПДФО
Президент Володимир Зеленський 17 листопада підписав закон про перерозподіл «військового» ПДФО та коштів дорожнього фонду.
Законопроєкт № 10 037 «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» був ухвалений як закон 8 листопада. А вже 17 листопада його підписав голова держави.
З 1 жовтня до 31 грудня 2023 року «військове» ПДФО спрямовується до спеціального фонду державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).
Кошти від «військового» ПДФО у 2024 році (очікується 96,3 млрд грн) будуть направлені на оборону держави до спеціального фонду держбюджету.
45% (понад 43 млрд грн) витратять на виробництво та закупівлю спецтехніки і обладнання для військових (безпілотники, морські дрони) через Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України. Зазначений ресурс у наступному році буде спрямований на вже діючу програму, яка почала функціонувати у березні 2023 року і передбачає закупівлю військової техніки та іншого обладнання для всіх складових сектору безпеки і оборони.
Ще 45% (понад 43 млрд грн) отримає Мінстратегпром для виконання програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, впровадження нових технологій та для виготовлення продукції оборонного призначення.
А 10% (близько 10 млрд грн) отримають державні органи, які належать до сектору безпеки і оборони, для посилення матеріально-технічного забезпечення шляхом автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно сплаченому ПДФО.
Це правило буде діяти до 31 грудня року, в якому буде припинено чи скасовано воєнний стан.

Як змінювалися видатки на оборону за роки незалежності України

За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас