День фінансів: реструктуризація держборгу, штрафи за порушення правил фінмоніторингу, обмеження на розрахунки в гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: реструктуризація держборгу, штрафи за порушення правил фінмоніторингу, обмеження на розрахунки в гривні

580
Четвер, 29 серпня. Кредитори погодили реструктуризацію євробондів України, а Нацбанк прокоментував ситуацію із штрафами за порушення фінмоніторингу.
Реструктуризація боргу. Понад 97% власників українських єврооблігацій загальною вартістю $20,47 млрд, підтримали угоду про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу України. Це перевищує необхідний поріг у дві третини голосів. На обслуговуванні боргу держава зекономить $11,4 млрд протягом наступних трьох років та $22,75 млрд — до 2033 року.
Відмітимо, що вже наступного тижня команда МВФ зустрінеться з українськими офіційними особами, щоб розглянути перспективи бюджету України.
Штрафи з боку банків. У Нацбанку повідомили, що в ЗМІ поширюється інформація про те, що банки почали штрафувати своїх клієнтів за порушення з питань фінансового моніторингу та стягують на свою користь 20% від суми коштів, які зберігають клієнти на їхніх банківських рахунках. Національний банк наголошує, що таке твердження не відповідає дійсності.
Також НБУ оновив порядок організації касової роботи банками та проведення платіжних операцій надавачами платіжних послуг в Україні.
Регулятор виключив можливість отримання готівки підприємствами за розрахунками з громадянами за переказами коштів без відкриття рахунку.
Обмеження карткових переказів. Нацбанк встановив ліміт для переказів фізичних осіб «з картки на картку». Данило Гетманцев каже, що обмеження карткових переказів ускладнить діяльність тіньової економіки, але також може створити незручності для легальних користувачів. Волонтери, підприємці, які активно користуються P2P переказами, можуть зіткнутися з необхідністю додаткового підтвердження легальності своїх коштів.
Курс долара протягом найближчих трьох років. Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій очікує, що середньорічний курс протягом 2024−2026 років зросте спочатку на 7,5%, а потім на 10%. Тому, експерт чекає, що середньорічний курс американської валюти у 2024 році складатиме 39,0, у 2025 році буде 41,9 (+7,5% р/р), а у 2026 році — 46,1 (+10,0% р/р).
А в новому відео на нашому YouTube-каналі фінансовий експерт Олексій Козирев проаналізує, що відбувається з курсом євро і чи варто зараз скуповувати цю валюту:
Ціни на нерухомість. Вартість квадратного метра житла в Україні, за прогнозами експертів, може зрости на 3−5% до кінця 2024 року. Головними факторами здорожчання є зростання цін на будівельні матеріали та електроенергію, а також дефіцит робочої сили в будівельній галузі.
10-годинний робочий день. В Україні треба ввести 10-годинний робочий день замість 8-годинного, щоб дві години українці працювали на відновлення ВПК та економіки країни, вважає експерт з енергетичних питань, капітан ЗСУ Андрій Гнатуш. Він підкреслив, що війна — це не лише справа воєнних, це справа кожного.
Ваучери на навчання. Від початку 2024 року вже 15,6 тисячі українців отримали ваучер на навчання за державний кошт. Серед найбільш популярних спеціальностей та професій, за якими навчаються за ваучерами цього року, є медсестринство та психологія.
Підприємці також можуть звертатися до служби зайнятості. Серед найпопулярніших послуг — оперативний добір претендентів на замовлення роботодавця та професійне навчання на замовлення роботодавця.
Зі свого боку айтівці оцінили, наскільки складно зараз шукати роботу в ІТ.
Перерахунок субсидій. Деяким споживачам автоматично перерахували субсидії на комуналку. Двічі на рік — у березні та серпні — домогосподарствам, у яких середньомісячний сукупний дохід зменшився або збільшився на понад 50%, органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок розміру житлової субсидії в межах установленого строку її призначення.
Крім того, Пенсійний фонд оприлюднив дані про середню заробітну плату за другий квартал 2024 року, яка враховується при обчисленні пенсій. Показники зростали щомісяця протягом кварталу.
Застосунки для військових. Міністерство оборони України планує розширити до кінця 2024 року функціонал і кількість користувачів трьох флагманських застосунків — «Резерв+», «Армія+» і Delta.
До речі, Finance.ua вирішив дослідити, чи можна збагатитися на металоломі з військової техніки та скільки й в якій російській техніці є цінні метали:

«Золота частина» ракети чи підбитий танк за 300 тис.: чи можна збагатитися на металоломі з військової техніки 🔍

ТОП-10 монет світу. Срібна пам’ятна монета «Сміливість бути. UA» здобула перемогу в номінації «Найкраща монета про сучасну подію» та увійшла до 10 найкращих монет світу за підсумками престижного міжнародного монетного конкурсу «Монета року».
День фінансів: реструктуризація держборгу, штрафи за порушення правил фінмоніторингу, обмеження на розрахунки в гривні
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас