451
У Нацбанку прокоментували інформацію про штрафи з боку банків за порушення фінмоніторингу
— Особисті фінанси

Національний банк України спростував інформацію про те, що банки почали штрафувати своїх клієнтів за порушення фінансового моніторингу та стягують на свою користь 20%.
Про це повідомила пресслужба регулятора.
«У медіа та в телеграм-каналах поширюється недостовірна інформація про те, що банки нібито почали штрафувати своїх клієнтів за порушення з питань фінансового моніторингу та стягують на свою користь 20% від суми коштів, які зберігають клієнти на їхніх банківських рахунках», — сказано в повідомленні.
Читайте також: Банк заблокував картку: чому можна раптово втратити доступ до своїх грошей
Національний банк наголошує, що таке твердження не відповідає дійсності.
Законодавство з питань фінансового моніторингу не передбачає застосування банками будь-яких фінансових покарань до порушників правил фінансового моніторингу та стягнення за це «штрафу».
Тобто банки не мають права застосовувати до громадян штрафні санкції через порушення у сфері фінансового моніторингу.
Читайте також: Банки особливо зацікавилися обігом грошей своїх клієнтів
Водночас Закон про фінансовий моніторинг передбачає обов’язок та право банку розірвати ділові стосунки з клієнтом та припинити його обслуговування, в тому числі закрити рахунок клієнта, у визначених законодавством випадках.
У цьому разі банк повертає кошти клієнту готівкою чи шляхом перерахування на інший рахунок за вказаними реквізитами. Банк може брати стандартну звичайну комісію за проведення такої платіжної операції.
Нацбанк зі свого боку також не застосовує жодних штрафних санкцій до громадян за порушення. Всі заходи впливу регулятора, зокрема і в сфері фінансового моніторингу, стосуються виключно фінансових установ.
Довідка Finance.ua:
- однією з найпоширеніших причин, через які блокуються карткові рахунки, є порушення вимог внутрішнього банківського фінансового моніторингу. У кожному банку на вимогу НБУ створено спеціальну службу, яка пильно стежить за тим, які саме операції їхні клієнти проводять за картками;
- якщо обороти за картками будуть дуже великі — наприклад, перевищать 400 тис. грн на місяць — вас можуть попросити надати документи, що підтверджують походження коштів на ваших рахунках. Причому від банку до банку список таких документів може різнитись.
До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо карток в Україні. Щоб допомогти вам з вибором картки онлайн, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам «пластик».
Подивитися варіанти 💳
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною