ТОП-5 стратегій для кар’єрного прориву у 2025 році
Початок нового року — чудовий час для переосмислення кар’єри та стратегічного планування.
Фахівці budni.robota.ua запропонували 5 кроків, які допоможуть на шляху до повноцінних кар’єрних змін у новому році.
Оцініть свої навички
Перевірте свої transferable skills, які можна використовувати в різних галузях: фасилітація, коучинг, управління програмами та проєктами, розробка навчальних планів тощо.
Почніть з інвентаризації цих навичок і зіставлення їх з ролями в суміжних сферах, таких як організаційний розвиток, управління персоналом або консультування з питань лідерства.
Такий інструмент, як, наприклад, шаблон для мапування навичок, допоможе з’ясувати, як ваш поточний досвід узгоджується з новими можливостями.
Порада. Використовуйте такі платформи, як, наприклад, LinkedIn, щоб вивчити описи вакансій у сферах, що вас цікавлять; або введіть ті навички, які любите використовувати, в ChatGPT, щоб дізнатися назви посад і галузі, яким вони відповідають.
Розширюйте свою мережу контактів
Мережа контактів — важливий ресурс для кар’єрних змін. Зверніться до колег, наставників та професіоналів галузі, щоб дізнатися про їхні ролі та отримати поради.
Відвідуйте галузеві заходи, вебінари та зустрічі, щоб поспілкуватися з професіоналами у сферах, які вас цікавлять. Наприклад, LinkedIn може запропонувати цінні поради та зв’язки.
План дій. Приєднуйтесь до груп та асоціацій, пов’язаних з вашою цільовою галуззю, або навіть до нішевих груп на таких платформах, як LinkedIn або Meetup.
Підвищуйте кваліфікацію стратегічно
Зміна кар’єри може вимагати вивчення нових інструментів або методологій, особливо якщо ви переходите в суміжні сфери, наприклад, від фасилітації до дизайну електронного навчання або від навчального дизайну до управління проєктами.
Вивчіть, які онлайн-курси можна закінчити, щоб отримати знання, необхідні для успіху на вашому новому шляху.
Поєднайте освіту з досвідом, підготувавши приклад своєї роботи в цій галузі, наприклад, презентацію про проєкт, над яким ви працювали, та виділіть результати.
Порада. Визначте, які сертифікати у вас наявні, а які організація може в майбутньому вам оплатити після того, як найме на роботу.
Хочу отримати гроші до зарплати 👛
Наприклад, для управління програмами високого рівня, швидше за все, вам знадобиться сертифікат професіонала з управління проєктами (Project Management Professional), але для управління проєктами і програмами середнього і нижчого рівня вас можуть взяти на роботу і без нього, а потім відправити на навчання.
Волонтерство та фриланс
Перед тим, як повністю змінити кар’єру, спробуйте себе у ролі волонтера або попрацюйте неповний робочий день.
Платформи для підробітку можуть звести вас з короткостроковими проєктами в галузі електронного навчання, коучингу або управління проєктами.
Волонтерство в місцевих некомерційних, благодійних або професійних організаціях — ще один чудовий спосіб отримати досвід і створити портфоліо.
Порада. Створіть профіль на фриланс-платформі і подайте заявку на невеликий проєкт, який відповідає вашій кваліфікації. Вивчіть професіоналів у цій сфері та обговоріть з ними, як проходить їхній робочий день.
Цей погляд зсередини допоможе зрозуміти, чи підходить вам такий перехід.
Створіть особистий бренд
Ваш особистий бренд повинен відображати ваш досвід, цінності та прагнення.
Оновіть свій профіль у LinkedIn, створіть портфоліо, що демонструє ваші роботи, і знайомтеся з контентом, що має відношення до вашої кар’єри.
Ведення блогу, виступи на конференціях або проведення вебінарів можуть ще більше зміцнити ваш авторитет у нових сферах.
Порада. Ваш бренд — це ви! Не намагайтеся змусити себе стати тим, ким ви не є, але спробуйте звузити сферу діяльності, щоб ви та інші могли легко сформулювати, чим ви займаєтеся і яку користь можете принести.
Коли ви розглядаєте можливість переходу на іншу роботу, важливо подумати про низку факторів, перш ніж почати діяти.
Звичайно, якщо ви знаєте, що у вашій компанії планується скорочення штату, ви можете відчувати нагальну потребу привести своє резюме та супровідний лист у відповідність до наступної посади.
Витративши час на оцінку своїх навичок, розуміння того, що вас мотивує, розширення кола спілкування та стратегічні експерименти, ви зможете впевнено орієнтуватися у своїй кар’єрі.
Пам’ятайте, що ключ до успіху лежить у проактивних діях і відкритості до можливостей, які відповідають вашим захопленням і сильним сторонам.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною