Скільки айтівців працюють на кількох роботах одночасно (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки айтівців працюють на кількох роботах одночасно (інфографіка)

Особисті фінанси
320
Скільки айтівців працюють на кількох роботах одночасно (інфографіка)
Скільки айтівців працюють на кількох роботах одночасно (інфографіка), freepik
27% українських айтівців мають додаткові проєкти, окрім основної роботи в ІТ. Найчастіше — це друга (а деколи і третя) робота в індустрії, пет-проєкт, ІТ-волонтерство чи менторство. Проте не завжди додаткові проєкти айтівців пов’язані з ІТ. 8% мають додаткову зайнятість поза ІТ: у 6% це додаткова робота, у 3% — волонтерство.
Про це свідчать результати дослідження DOU.
За рік стало більше айтівців, які мають додаткову роботу як в ІТ, так і не в ІТ. Також стало більше тих, хто має додаткову безоплатну зайнятість в ІТ (волонтерство, менторство чи опенсорс). Проте на загальну частку фахівців, які займаються ще чимось, крім основної роботи, це не вплинуло.
Інфографіка: DOU
Інфографіка: DOU
За рік зросла частка айтівців, які працюють більше ніж на одній роботі: торік таких було 8% в Україні та 11% за кордоном, а цього року вже 12% та 15%.
Найчастіше фахівці мають додатковий парт-тайм (6% айтівців). Додатково працювати фултайм вдається тільки 3% фахівців в Україні та 5% за кордоном. Приблизно стільки ж фахівців мають фриланс на додачу до основної зайнятості (3% в Україні та 4% за кордоном).
Додаткову роботу в ІТ найчастіше мають фахівці на парт-таймі та айтівці на військовій службі (19%). Фахівці на бенчі помітно рідше мають додаткову роботу в ІТ (9%).
Найактивніші в пошуках додаткової зайнятості досвідчені фахівці. 14% айтівців з досвідом від п’яти років мають додаткову роботу проти 9% тих, хто працює два роки чи менше. Найчастіше це фахівці рівня Senior, Head, Tech Lead та Architect. А Team Leads помітно рідше за них мають додаткову роботу.
Найуспішніше поєднують кілька робіт дизайнери та фахівці з UI/UX (33% з них мають додаткову роботу), фахівці з безпеки (28%), DevOps, SRE та сисадміни (23−24%). Дуже рідко працюють на кількох роботах QA, фахівці з менеджменту проєктів, HR та рекрутери, геймдизайнери, фахівці з продажів та розвитку бізнесу, фахівці підтримки та Customer Success і фахівці з фінансів — менш як 10% з них мають додаткову роботу в ІТ.

Час на пет-проєкти

Частка айтівців, які мають пет-проєкти (пет-проєкт — це особистий проєкт, над яким спеціаліст працює у вільний час, часто для вивчення нових технологій, розв’язання конкретного завдання або для демонстрації своїх навичок. — Ред.), не змінилася за рік: вони є у 11% айтівців в Україні та 13% українських айтівців за кордоном.
Найчастіше час на пет-проєкти мають фахівці, які працюють парт-тайм або фрилансери — понад 20% з них мають свої пет-проєкти. Найменше можливостей для власного проєкту у фахівців на фултаймі та айтівців у ЗСУ.
Кожен п’ятий пет-проєкт українських айтівців приносить дохід. Досвідчені фахівці успішніше монетизують додаткову зайнятість: частка прибуткових пет-проєктів у Tech Lead та Architect сягає 40%, а у технічних фахівців найвищого рівня (CTO/Director/Head of R&D) — 46%.

Додаткова робота не в ІТ-сфері

8% айтівців присвячують час роботі та проєктам, не пов’язаним з ІТ. Торік таких було 7%. Зросла частка тих, хто має додаткову роботу не в індустрії. Зараз таких 6% як в Україні, так і за кордоном. Рік тому таку зайнятість мали 5% айтівців в Україні та 4% за кордоном.
Найчастіше додаткову роботу поза ІТ мають фрилансери (12%), зайняті парт-тайм на основній роботі в ІТ (12%), ті, хто втратив роботу в ІТ (10%), а також початківці (14% серед тих, хто працює до року в ІТ) і нетехнічні фахівці (12% маркетологів та по 11% фахівців з продажів і Customer Success).
Технічні фахівці найвищого рівня (CTO/Director/Head of R&D) теж досить часто мають додаткову роботу не пов’язану з ІТ — про це сказали 12% з них.
Волонтерським проєктам, не пов’язаним з ІТ, присвячують час 3% українських айтівців.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас