Скільки українців планують змінити професію або місце роботи у 2025 році (інфографіка)
З нового року традиційно ставити нові цілі у різних сферах життя, зокрема й у карʼєрі. Отже work.ua вирішили запитати в шукачів, чи планують вони карʼєрні зміни наступного року.
Лише 13% опитаних не планує змінювати професію або компанію. Понад третина респондентів поки що не визначилися з планами. І половина опитаних шукачів можуть піти з нинішнього місця роботи, бо хочуть опанувати нову професію чи перейти в іншу компанію.
Жінки та молодь більш відкриті до зміни професії
Зʼясувалося, 30% жінок хотіли б опанувати нову професію проти 25% серед чоловіків.
Також до зміни професії більш відкриті молоді люди. Поміж шукачів віком до 24 років таке бажання мають 32% опитаних, тоді як 22% респондентів віком 45+ заявили про такі наміри.
Водночас саме люди віком понад 45 років найчастіше говорили про намір змінити місце роботи (31%), тоді як серед шукачів у віці до 24 років таких лише 14%.
Ще одна тенденція: що молодші працівники, то частіше вони вибирали варіант «Важко відповісти».
Як міняли роботу в 2024 році
Аналогічне опитування Work.ua проводив у грудні 2023 року. Тоді 17% респондентів відповіли, що хочуть залишитися на своїй посаді, а 44% заявили про прагнення змін. Тобто як порівняти з минулим роком, українці більш рішучо налаштовані на зміну роботи.
А як же було насправді? Ми запитали в шукачів, чи змінювали вони роботу або професію цього року. Зʼясувалося, що:
- 54% респондентів увесь 2024 рік працювали в одній компанії;
- 34% опитаних цього року змінювали місце роботи;
- 12% людей опанували нову професію.
Опитування проводилося в грудні 2024 року. У ньому взяли участь 719 респондентів.
Тобто в грудні 2023 року 44% шукачів планували зміни. Упродовж року втілили їх у життя аж 46% людей.
Утримання персоналу у 2025 році стане ще більшим викликом, адже працівники шукатимуть нових можливостей для зростання.
Також ми писали, що майже половина вчителів планують залишити професію: які кроки можуть змінити ситуацію. Понад 40% вчителів у найближчі 5 років хочуть піти з професії. Аби не допустити цього, потрібно підвищити зарплатню освітянам та внести низку інших змін до законодавства. Про це повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик в інтерв’ю «Українському Радіо». Згідно з даними дослідження, молоді вчителі йдуть з професії, адже мають низький рівень зарплати.
Нагадаємо, з 1 січня 2025 року в Україні запроваджують щомісячну «вчительську доплату» до заробітної плати вчителів у розмірі 1000 гривень.
Довідка Finance.ua:
- Кількість компаній, які пропонують можливість працювати віддалено, продовжує зростати. Роботодавці наразі настільки гнучкі, що дають можливість співробітникам обирати — працювати віддалено чи відвідувати офіс. Фахівці Robota.ua склали добірку таких пропозицій. Переходьте на вакансії, знайомтеся з умовами та обирайте зручний для себе формат роботи.
- На сайтах з пошуку роботи з’являється все більше пропозицій роботи для ветеранів війни, проте вони все одно нерідко стикаються з труднощами при працевлаштуванні.
З кредитною карткою ви завжди зможете більше! Обирайте свою у спеціальному каталозі на Finance.ua.
Вибрати картку
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною