У 2024 році у 130 країнах з’явиться глобальний мінімальний податок для бізнесу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У 2024 році у 130 країнах з’явиться глобальний мінімальний податок для бізнесу

Казна та Політика
515
У 2024 році у 130 країнах з’явиться глобальний мінімальний податок для бізнесу
У 2024 році у 130 країнах з’явиться глобальний мінімальний податок для бізнесу
У 2024 році у світі планують запровадити глобальний мінімальний податок для великих компаній.
Про це повідомив перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк в Telegram.
«У 2021 році більше 130 країн уклали історичну угоду у 2021 році, яка змінює підхід до оподаткування великих компаній. Головна там частина — глобальний мінімальний податок», — сказано в повідомленні.
Як він пояснює, відповідно до угоди, жодна велика компанія не повинна платити податок за ставкою нижче 15%, незалежно від того, де вона декларує свої прибутки.
«Ця ідея має на меті зупинити „гонку до дна“, де уряди знижують корпоративні податкові ставки, щоб привабити інвестиції», — зазначає Железняк.
Впровадження має відбутись у 2024 році.
«Такі закони, що наближають введення цього мінімуму, набудуть чинності у 2024-му у Великобританії, ЄС, Японії та інших місцях. Країни почнуть стягувати додаткові податки з великих компаній, які використовують юридичні лазівки для перенесення прибутків у місця з нижчими ставками, наприклад, у карибські податкові гавані. Там є проблема — більшість компаній, яких це стосується, американські, а Конгрес США не хоче надавати іноземним урядам більше прав на оподаткування своїх фірм», — пише нардеп, додавши, що якщо це залишиться без змін до кінця 2024 року, близько 30 країн можуть ввести нові тарифи, що може призвести до реакції з боку США.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко казав, що ідея президента Володимира Зеленського про зниження податків після війни може бути реалізована. Не виключено, що це зробить вже інший уряд.
Голова місії МВФ Гевін Ґрей наголошувала, що міжнародна підтримка України буде поступово зменшуватися. Тому Київ повинен зосередитись на посилення спроможностей збирати доходи — як податкові, так і митні.
В Україні рівень оподаткування вважається середньоєвропейським. Такі результати порівняння ключових ставок податків, які платять українці та жителі держав Європейського Союзу.

Finance.ua вже й в Instagram. Доєднуйтесь!

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас