507
МВФ попередив про необхідність збирати податки через зменшення підтримки України
— Казна та Політика

Міжнародна підтримка України буде поступово зменшуватися. Тому Київ повинен зосередитись на посилення спроможностей збирати доходи — як податкові, так і митні.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю, яке голова місії МВФ Гевін Ґрей дав виданню «NV Бізнес».
Як зазначив представник фонду, до кінця цього року влада України планує запустити так звану Національну стратегію доходів.
«Всі розуміють: з часом і поступово міжнародна підтримка України зменшуватиметься, тому Україні потрібно розвивати власні внутрішні ресурси для самофінансування», — сказав він.
За його совами, на це треба зважати, бо після закінчення війни зростатимуть потреби на фінансування соціальних видатків. «Тому владі треба зосередитись на посилення спроможностей збирати доходи — як податкові, так і митні», — додав Ґрей.
Водночас він нагадав, що МВФ розробив програму розширеного фінансування з Україною з урахуванням основного сценарію, який припускав завершення війни до середини 2024 року. «Але ми передбачили і негативніший сценарій з тривалішою у часі війною і, відповідно, більшими обсягами зовнішнього фінансування», — сказав представник фонду.
«Міжнародна фінансова допомога має зрости за умов негативного сценарію. У разі реалізації сценарію базового, ми говорили про 115 млрд доларів, а негативного — 140 млрд доларів», — сказав він.
Нагадаємо, що 31 березня МВФ схвалив чотирирічну програму розширеного фінансування для України на суму 15,6 млрд доларів. Програма складає частину пакету міжнародної підтримки із загальною вартістю 115 млрд доларів. Водночас влада України має реалізувати 19 структурних маяків для продовження фінансування.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
Американсько-український фонд відбудови оголосив прийом проєктів
Реформа ринку праці: Кабмін ухвалив новий Трудовий кодекс
За рік до Дія. Сіtу приєдналися понад 3000 компаній
Середня вартість майна на торгах у Прозорро. Продажі зросла більш ніж у півтора раза: підсумки 2025 року
Лютий може бути робочим місяцем щодо змін в законодавстві: Зеленський — про майбутні вибори та референдум
У 2025 році Україна отримала найбільшу фінансову допомогу з початку повномасштабної війни
