НКЦПФР має 80 зауважень до законопроєкту про криптовалюти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НКЦПФР має 80 зауважень до законопроєкту про криптовалюти

Криптовалюта
68
НКЦПФР має 80 зауважень до законопроєкту про криптовалюти
НКЦПФР має 80 зауважень до законопроєкту про криптовалюти
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку передала до Верховної Ради свої зауваження та пропозиції до законопроєкту № 10225-д, що стосується регулювання ринку віртуальних активів. Усього документ містить 80 пунктів.
Про це повідомляє пресслужба НКЦПФР.
У Комісії наголошують, що підтримують розвиток ринку віртуальних активів через впровадження сучасного та збалансованого законодавства. Воно має стимулювати інновації, захищати інвесторів, забезпечувати прозорість ринку та відповідати міжнародним стандартам.
Серед ключових пропозицій:
  • визначення регулятора відповідно до стандартів MiCA — з урахуванням міжнародної практики, де нагляд за ринком здійснюють органи, відповідальні за ринки капіталу;
  • заборона автоматичного допуску на український ринок емітентів токенів і постачальників послуг (CASP) без національної авторизації. Це пояснюється тим, що в законопроєкті згадуються юрисдикції, які не мають заборон для резидентів держави-агресора;
  • доопрацювання положень щодо регулювання смартконтрактів і контролю над засобами доступу до віртуальних активів;
  • пропозиція дозволити використання токенів для оплати товарів і послуг — наразі це не врегульовано в тексті законопроєкту.

Курс криптовалют до долара 💵

Повний перелік зауважень і пропозицій доступний за посиланням.
У НКЦПФР також заявили, що не мають жодного стосунку до можливого блокування або зупинки розгляду законопроєкту у Верховній Раді, оскільки не мають відповідних повноважень.
Комісія наголошує, що залишається відкритою до діалогу з народними депутатами, бізнесом та іншими зацікавленими сторонами задля ухвалення якісного регулювання для ринку віртуальних активів.
Нагадаємо, раніше Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики одноголосно підтримав законопроєкт про віртуальні активи.
Народний депутат Данило Гетманцев розповів про два пункти із законопроєкту:
  1. Оподаткування. Пропонується найпростіша і найзрозуміліша модель — оподаткування прибутку. Тобто оподатковується різниця між тим, що власник криптоактиву протягом звітного річного податкового періоду витратив на придбання криптоактивів, і тими доходами, які він отримав від продажу цих активів.
  2. Перехідний період. Передбачається, що протягом року людина може продати й задекларувати свій дохід від криптоактивів за ставкою 5% без підтвердження витрат на їх придбання в минулому.
Гетманцев вважає, що законопроєкт про віртуальні активи не дозволить легалізувати корупційні статки чиновників.
Водночас НКЦПФР пропонує доопрацювати законопроєкт та залучити до цього процесу всі відповідальні органи, враховуючи правоохоронні структури.
Великі можливості приходять не у час спокою, а у моменти нестабільності. Ті, хто вміє бачити перспективу там, де інші бачать лише ризики, завжди на крок попереду. Світ змінюється — не час вагатися. Invest Talk Summit — конференція для тих, хто обирає діяти, а не чекати. 24 травня, Київ. Офлайн/Онлайн. Знижка на квитки 10% за промокодом: Finance.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас