НКЦПФР розробила матрицю оподаткування віртуальних активів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НКЦПФР розробила матрицю оподаткування віртуальних активів

Криптовалюта
293
НКЦПФР розробила матрицю оподаткування віртуальних активів
НКЦПФР розробила матрицю оподаткування віртуальних активів
Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку розробила матрицю оподаткування віртуальних активів в Україні.
Про це повідомив голова Комісії Руслан Магомедов.
«Раніше ми вже презентували документ на робочій групі при профільному Комітеті ВРУ, тепер хочемо ознайомити з ним і потенційних учасників ринку віртуальних активів», — написав він.

Курс криптовалют до долара 💵

За словами Магомедова, матриця демонструє варіанти оподатковування різних операцій з віртуальними активами — від майнінгу до airdrop.
Вона базується на міжнародному досвіді та адаптована до української юрисдикції.
«Завдання - допомогти відповідальним органам прийняти зважене рішення. І під час цього процесу важливо враховувати переваги та недоліки кожної моделі, адже ці аспекти можуть критично впливати на ринок і податкову відповідальність», — наголосив глава НКЦПФР.
Згідно з документом, ставка оподаткування ВА складає 18% податку на доходи фізосіб і 5% військового збору, або пільгові 5% та 9%.
Згідно з матрицею, об’єктом оподаткування є чистий дохід (дохід-витрати) або виручка. Момент визначення доходу може бути за загальним правилом, що передбачає визнання доходу у момент отримання, як компенсації за товари/послуги чи у момент відчуження віртуальних активів в обмін на інші активи, у тому числі на інші віртуальні активи.
Існує також варіант визначення доходу у момент обміну віртуальних активів на валютні цінності чи на інші (не цифрові) активи. В якості оподатковуваних операцій розглядаються лише операції відчуження ВА в обмін на інші валютні цінності чи на інші активи, що не є віртуальними активами.
Країни, що не оподатковують crypto-to-crypto: Австрія, Франція, Сінгапур (не має податку на приріст капіталу для індивідуальних інвесторів та компаній), Малайзія (криптовалютні транзакції звільняються від податків, лише якщо вони не є регулярними або повторюваними); Грузія (фізособи звільняються від будь-якого прибуткового податку на прибуток від продажу криптовалюти та від податку на приріст капіталу).
У матриці також розписані методи оподаткування окремих операцій: майнінгу, стейкінгу, хардфорку та еірдропсів.
Нагадаємо, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України в роботі над законопроєктом про віртуальні активи націлена на створення нової галузі в економіці країни, бо вважає дуже високою вірогідність появи українських віртуальних активів за правильного регулювання, в той же час спрогнозувати строк прийняття цього закону наразі складно.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас