324
День фінансів: постачальник «останньої надії» і газ, «єдине вікно» і пенсії, вакцинація і компенсації
7,96 грн — головне число понеділка, 26 квітня. Але, не єдине:
Постачальник «останньої надії» і річний тариф на газ. ГК «Нафтогаз» оприлюднила фіксований річний тариф на газ. Він становить 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки). Тариф діятиме з 1 травня 2021 року до 30 квітня 2022 року. Також «Нафтогаз» як постачальник «останньої надії» має намір забезпечувати газом побутових клієнтів, які несподівано втратили постачальника. Ціна на газ для таких клієнтів у травні складе 9,57 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу (доставки).
Інші постачальники також опублікували свої тарифи на газ. Найдешевший газ у компанії «ЙЕ Енергія» Дмитра Фірташа — 7,99 грн/куб.м (з ПДВ). Найдорожчий тариф у ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» — 13,5 грн/куб.м з ПДВ та транспортуванням.
“Єдине вікно" і авторизований пенсійний фонд. Мінсоцполітики представило законопроекти про запровадження загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Як зазначають у міністерстві, люди зможуть управляти своїми пенсійними накопиченнями через «єдине вікно» з множинними точками доступу. Людина зможе вибирати авторизований пенсійний фонд, змінювати його, отримувати інформацію про стан свого рахунку. Крім того, в деяких випадках можна буде забрати свої накопичення незалежно від віку.
Також в Мінсоцполітики розповіли, навіщо скасували доставку пенсій. Через нові тарифи на доставку пенсій від «Укрпошти» витрати Пенсійного фонду збільшилися на 275,6 млн грн щомісяця. Після 1 вересня, коли більшість пенсіонерів перейдуть на обслуговування в банки, а оператора доставки обиратимуть шляхом тендеру, додаткових витрат не очікується.
COVID-вакцинація і компенсація за наслідки. Кабмін затвердив розмір компенсації за заподіяння шкоди здоров’ю вакциною від COVID-19. Так, якщо вакцинація від COVID-19 стала причиною смерті людини, то членам сім’ї виплатять 1,7 млн грн. У разі встановлення інвалідності I групи — 908 тис. грн компенсації. ІI групи — 794,5 тис. грн. ІII групи — 681 тис. грн.
Травневі свята і карантин. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабмін на період травневих і Великодніх свят не змінюватиме карантинні правила. «Уряд не змінюватиме модель адаптивного карантину, оскільки він демонструє свою дієвість», — сказав прем’єр. Нагадаємо, що минулого тижня «червону» зону покинули Чернівецька та Одеська області.
Статичний QR-код і «Дія». У Мінцифри повідомили, що на порталі незабаром з’явиться Статичний QR-код. Завдяки нововведенню туристам буде простіше передавати документи, адже цей інструмент зможе швидко відтворювати копії необхідних документів для організацій. Компанії потрібно буде зареєструватися на порталі «Дія» та створити унікальний код. Після чого відвідувачі зможуть поділитися своїми особистими паперами.
Робота і junior-фахівці. Як свідчать результати опитування порталу Dou.ua, в 2020 році ІТ-компанії найняли понад 4500 молодих фахівців. Це менше, ніж в 2019-му. Найпопулярнішими технічними напрямками залишилися QA, Java, Front-end/JavaScript.
Водночас, як показують результати дослідження кадрового порталу grc.ua, у вересні 2020-го в Google роботу для студентів шукали вдвічі частіше, ніж того ж місяця в 2019 році. Їм готові платити досить щедро: професійно керуючи мережами, новачок може заробити в середньому 17 тис. грн на місяць, менеджер з продажу — 15 тис. грн, а юному помічнику директора заплатять близько 10 тис. грн.
💰 Якщо ви ще в пошуку своєї роботи, або зарплати завжди не вистачає, в новому відео на нашому Youtube-каналі Finance.ua ми ділимося порадами, як почати відкладати кошти, навіть якщо у вас невелика зарплата. Деякі читачі навіть встигли поділитися своїми «лайфхаками» в накопиченнях, пропонуємо зробити це і вам 👇
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною