День фінансів: вклади населення та бізнесу в банках, портал скарг на держоргани, закони про пільгове ввезення енергообладнання — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: вклади населення та бізнесу в банках, портал скарг на держоргани, закони про пільгове ввезення енергообладнання

209
Понеділок, 29 липня. Бізнес зможе поскаржитись на роботу держорганів, а Мінфін проти підвищення ПДВ.
Вклади населення та бізнесу. За даними Національного банку, обсяг коштів населення та бізнесу в банках у ІІ кварталі значно зріс. Фінустанови очікують подальшого зростання обсягу коштів населення та бізнесу в ІІІ кварталі, натомість обсяг оптового фондування, на їх думку, дещо зменшиться.
Як додали в Фонді гарантування вкладів, станом на 1 липня 2024 року загальна сума вкладів фізичних осіб у банках України склала 1 295,0 млрд грн, що на 28,9 млрд грн більше за показник попереднього місяця. За І півріччя 2024 року загальний приріст вкладів громадян склав 60,2 млрд грн.
Підвищення податків. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук не виключає підвищення ПДВ замість військового збору. За його словами, дуже багато в обранні моделі збільшення податків буде залежати від того, як відбуватиметься дискусія у профільному податковому комітеті.
Водночас Міністерство фінансів вважає підвищення військового збору кращим варіантом фінансування зростання оборонних видатків порівняно зі збільшенням податку на додану вартість, аргументуючи свою позицію захистом вразливих категорій населення.
У свою чергу Конотопський і Гороховський із «Ради 7-ми» пояснили, чому проти пропозицій уряду підвищити податки.
Портал скарг на держоргани. Міністерство економіки запускає онлайн платформу для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою. Тепер кожен підприємець може поставити оцінку послугам, які надає держава. На основі відгуків бізнесу буде сформовано так званий Entrepreneur Satisfaction Score (Індекс задоволеності підприємців).
Пільгове ввезення енергообладнання. Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкти № 11 258 та № 11 259 про скасування податку та мит на ввезення товарів, необхідних у виробництві чи ремонті машин механізованого розмінування. Нові норми діятимуть до початку 2026 року й будуть розповсюджуватись на громадян та бізнес.
Україні не вистачає працівників. Війна і внутрішня міграція призвели до значного скорочення робочої сили. Так, за розрахунками Мінекономіки, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВПП до 2030 року на 7%, Україні додатково потрібні 4,5 мільйона працівників.
Про нестачу кадрів зазначають й аналітики robota.ua. Перед компаніями гостріше постало питання бронювання співробітників та перевірки військово-облікових документів. Крім того, 27,9% компаній зазначили що ще не підвищували зарплати у 2024 році.
Додамо, що про нестачу працівників скаржаться роботодавці не тільки в Україні, а ще й за кордоном. Наприклад, Мальта стикається з нестачею робочої сили в 20 професіях. Це такі сектори: виробництво, будівництво, охорону здоров’я, громадське харчування та готельний бізнес, бізнес і управління, а також транспорт.
З іншого боку, в Німеччині пропонують скасувати грошову допомогу українським біженцям, які не працюють офіційно. Там кажуть, що шестизначна кількість людей принципово не бажає працювати.
Виплати на дітей у Польщі. У Польщі запровадять новий вид соціальної допомоги на дітей — «Aktywny rodzic». Кошти за програмою нараховуватимуться для оплати послуг по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, а в разі труднощів при здобутті дитиною дошкільної освіти — до завершення навчального року, в якому дитині виповнюється 4 роки. Розмір допомоги складає 1500 злотих на місяць на одну дитину, а для дітей з інвалідністю — 1900 злотих на місяць.
Якими автомобілями найбільше задоволені їх власники. Результати дослідження, проведеного американським агентством J.D. Power, свідчать, що автомобілісти стали більше задоволеними новими машинами. У преміальному сегменті лідирує Rivian із показником 900 балів. Друге місце посідає Porsche (891 бал), а третє — Jaguar (886). Серед масових моделей кращі авто — Mini (858 балів), Ram (854) та Kia (853).
Кажуть, що автомобіль — не розкіш, а засіб пересування. Утім, цей вислів лише частково підходить для України та її мешканців. Справа тут не лише в цінах на ті чи інші моделі, а більше в зарплатних можливостях українців, які значно нижчі за європейські чи американські. У новій статті розповімо, скільки треба працювати, аби назбирати на «залізну ластівку», та як можна пришвидшити накопичення:

Скільки треба працювати, щоб накопичити на найпопулярніше в Україні авто 🚗

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас