439
В Мінфіні пояснили, чому не бажано підвищувати ПДВ
— Казна та Політика

Міністерство фінансів вважає підвищення військового збору кращим варіантом фінансування зростання оборонних видатків порівняно зі збільшенням податку на додану вартість, аргументуючи свою позицію захистом вразливих категорій населення.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
До чого призведе підвищення ПДВ
У Мінфіні зазначають, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові продукти харчування: хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові продукти харчування може стати значним фінансовим тягарем.
Що пропонує Мінфін
Пропонується більш соціально справедлива модель, яка передбачає встановлення військового збору, зокрема, на товари, які не є товарами першої необхідності. Такі як автомобілі, нерухомість та ювелірні вироби.
«Автомобілі, які ввозяться благодійними та громадськими організаціями та передаються на користь Збройних Сил України, не будуть оподатковуватись військовим збором, оскільки вони не реєструються в Сервісних центрах МВС», — додали в міністерстві.
Видатки на сектор оборони у 2024
З початку 2024 року, через значну затримку з постачанням зброї від наших партнерів, вимушено збільшили видатки на сектор безпеки та оборони на суму близько 6 млрд дол. США.
«Нині маємо відповідати на нові запити Сил оборони та інших військових відомств на додаткове фінансування. Така потреба становить 500 млрд гривень», — зазначають у Мінфіні.
Пропонується найбільш м’який варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих, який складається з двох частин:
- Майже три чверті додаткової потреби на фінансування оборони пропонується забезпечити не за рахунок перегляду податків (361,6 млрд грн).
- Одну частину (138,7 млрд грн) — за рахунок перегляду акцизів, військового збору та деяких інших заходів.
«Так, з одного боку, це легкий в адмініструванні інструмент, який дозволяє отримати додаткові ресурси. З іншого, підвищення ПДВ має свої наслідки, які будуть негативно впливати на усіх громадян, особливо на вразливі категорії, серед яких, наприклад, люди пенсійного віку, яких в Україні 10,2 млн», — підсумували в міністерстві.
Довідка Finance.ua:
- серед основних ініціатив уряду — підвищення ставки військового збору з доходів фізосіб з 1,5% до 5% (оцінка додаткових доходів приблизно 45,5 млрд грн) і сплата його ФОПами в розмірі 800 грн на місяць (2,3 млрд грн), а також запровадження військового збору для юросіб і ФОПів 3-ї групи в розмірі 1% доходу (50,5 млрд грн);
- запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір 5% на мобільний зв’язок (0,9 млрд грн), купівлю банківських металів (0,02 млрд грн) і нерухомості (за винятком одного об’єкта на рік) (1,2 млрд грн), 15% - на купівлю легкових авто для їх першої реєстрації в Україні (10,2 млрд грн) і 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями (0,14 млрд грн);
- серед інших нововведень — щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємств роздрібними продавцями пального в розмірі 0,5 млн грн з розрахунку на 1 куб. м резервуарів для зберігання пального (8,3 млрд грн), встановлення специфічної ставки акцизного податку в розмірі 0,1 євро за 1 літр напоїв із додаванням цукру або інших підсолоджувачів (2,4 млрд грн), зниження порога безмитних посилок із-за кордону з EUR150 до EUR45 (3,3 млрд грн).
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною