323
День фінансів: пом’якшення валютних обмежень, обмеження використання валютних карток, зростання зарплати в доларах
Сьогодні, 9 вересня, Finance.ua розбирався, що робити, якщо банк заблокував можливість поповнення картки, в новій статті:
Заблокували можливість поповнення картки, але залишили можливість розраховуватись: що робити
Нацбанк пом’якшив валютні обмеження для бізнесу. Національний банк України з 10 вересня 2024 року вносить зміни до діючих валютних обмежень. Пом’якшення валютних обмежень підтримає обороноздатність країни, роботу українських підприємств та Ядерного страхового пулу.
НБУ обмежив використання валютних карток за кордоном.
НБУ встановлює щомісячний ліміт у розмірі 100 тис. грн в еквіваленті на розрахунки за кордоном, що здійснюються з використанням платіжних карток, відкритих українськими банками до рахунків в іноземній валюті, на операції з кодами торговця 5094 (коштовне каміння, метали та ювелірні вироби), 5944 (годинники, ювелірні вироби та вироби зі срібла) та 5972 (магазини монет та марок).
- Також НБУ не планує встановлювати додаткові ліміти на рахунки клієнтів банків.
- При цьому Нацбанк створить реєстри скомпрометованих банківських карток та неблагонадійних торговців.
- Курс може зрости від найменшої причини: наскільки здорожчає долар цього тижня.
- Ситуація на валютному ринку в серпні: НБУ розповів про коливання курсу.
Міжнародні резерви України у серпні зросли на понад $5 млрд. Станом на 1 вересня 2024 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $42,3 млрд. У серпні вони збільшились на 13,7%, або на $5,1 мільярда. Така динаміка зумовлена значними обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті.
- При цьмоу фіндопомога у серпні частково компенсувала нестачу за попередні місяці.
Майже на 50%: зарплата українців перевищила довоєнний рівень. Як повідомив Держстат, середня зарплата штатних працівників в Україні зросла у другому кварталі 2024 року на 22,1% до 20 964 гривень.
Це майже на 50% (49,6%) вище, якщо порівняти із довоєнним 2021 роком, тоді було 14 014 гривень.
- З 2022 року все більше айтівців працюють в невеликих компаніях.
- Порівняння зарплат айтівців у 2015 та 2024 роках. ІТ-сфера в Україні нині переживає не найкращі часи, тому dou.ua вирішили згадати, якими були зарплати айтівців 10 років тому.
- Складна енергетична ситуація в липні зумовила збільшення міграції за кордон.
У Дії запустили шлюб онлайн. Мінцифра запустила послугу реєстрації шлюбу онлайн у Дії. Команда Дії цифровізувала повний цикл одруження — від пропозиції коханим до підпису свідоцтва, повідомляє пресслужба.
З 1 жовтня провайдери інтернету, які зареєстровані як ФОП, мають перейти на загальну систему. З 1 жовтня провайдери інтернету, які перебувають на спрощеній системі оподаткування — зареєстровані як фізособи-підприємці (ФОП), мають перейти на загальну систему. Як повідомляється, таким чином податкова має намір отримати додаткові надходження до бюджету у розмірі 3−4 млрд грн на рік.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною