63
ЄС хоче додатково знизити цінову стелю для російської нафти — Reuters
— Енергетика
Цього тижня ЄС запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити поточну граничну ціну на російську нафту, що транспортується морським шляхом, яка встановлена на рівні $60 за барель у рамках нового пакету санкцій проти москви.
Про це пише Reuters з посиланням на європейського комісару з питань економіки Валдіса Домбровскіса.
Домбровскіс не згадав, до якого рівня, за бажанням Європейського Союзу, потрібно було б знизити граничну ціну, але чиновники ЄС, проінформовані про обговорення, заявили, що ЄС запропонує 50 доларів за барель.
«Це те, на що ми звернули увагу з боку Комісії в контексті 18-го пакету санкцій. Я очікую певного інтересу також з боку інших партнерів G7 у цьому відношенні та певного обговорення», — сказав Домбровскіс.
До країн G7 входять Сполучені Штати, Канада, Велика Британія, Франція, Німеччина, Італія та Японія. Європейська комісія та голова міністрів фінансів єврозони також беруть участь у зустрічах міністрів фінансів G7.
Цінове обмеження G7 було узгоджено у грудні 2022 року, забороняючи торгівлю російською сирою нафтою, що транспортується танкерами, якщо ціна перевищує 60 доларів за барель, а також забороняючи судноплавним, страховим та перестраховим компаніям обробляти вантажі російської сирої нафти по всьому світу, якщо тільки вона не продається за ціною нижчою за граничну ціну.
Цей захід мав на меті зменшити доходи росії, щоб у неї було менше грошей на оплату вторгнення в Україну, водночас запобігаючи різкому падінню світових поставок нафти.
При цьому росія обходить обмеження цін країн G7 за допомогою «тіньового флоту» танкерів, які не отримують страховки від західних компаній, а російська нафта марки Urals більшу частину часу торгується вище обмеження цін.
Але на початку квітня ціна впала нижче $60, оскільки глобальне занепокоєння щодо економічного зростання після оголошень США про глобальні тарифи також вплинуло на ціни на нафту.
Нагадаємо, доходи російського федерального бюджету від нафти і газу у квітні 2025 року порівняно з квітнем 2024 року скоротилися на 12%, з 1,23 трильйона рублів до 1,09 трильйона рублів.
Ціна на російську нафту в рублях впала до дворічного мінімуму нижче позначки в 4000 рублів за барель і на 40% нижче, ніж планувалося у федеральному бюджеті. Це посилює тиск на кремль, який і без того потерпає від зростаючого дефіциту бюджету.
За матеріалами: НВ
Поділитися новиною