Виробничі потужності оборонного сектору України завантажені лише на 60%, — Зеленський — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Виробничі потужності оборонного сектору України завантажені лише на 60%, — Зеленський

Казна та Політика
131
Виробничі потужності оборонного сектору України завантажені лише на 60%, — Зеленський
Виробничі потужності оборонного сектору України завантажені лише на 60%, — Зеленський
Українські виробничі потужності оборонного сектору завантажені лише на 60%.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу.
Голова держави зазначив, що європейської військової допомоги для України не вистачає, бо якби вистачало, то війну вже вдалося закінчити би.
«Але, сказати, що у нас великий дефіцит по артилерії сьогодні, я б не сказав. У нас є він, але ми дуже правильно розподіляємо. Ми почали виробляти самі. Непогано, руські бігають по стелі, як-то кажуть, тому що вони зараз б’ють по наших заводах, і не просто так», — відзначив Зеленський.
За його словами, в Україні працюють над тим, аби зменшувати дефіцит артилерії.
«Нам треба закрити цей gap (пробіл. — Ред.), і це для нас важливий трек. Друга історія — це дрони. Там, де нам можуть допомогти більше», — додав глава держави.
Він підкреслив, що європейці можуть давати Україні більше фінансування безпосередньо в український приватний сектор.
«Це б дуже сильно нам допомогло. І дійсно, нам це б допомогло. Реально 2024-й рік був дуже складний, але, дійсно, дрони допомогли дуже сильно. Дрони вітчизняного виробництва, бо вони стали заміною або альтернативою дефіциту артилерійського снаряду. У нас було велике виробництво дронів. Я говорив — мільйон, півтора ми зробимо, а зробили ми кілька мільйонів. У нас серйозні результати. В два рази більше, ніж було обіцяно», — сказав Зеленський.
Він відзначив важливість того, що ці дрони в якомусь сенсі допомогли зупинити російських окупантів.
«Це дає можливість на те, щоби триматись, але скільки можна триматись? — Треба нашим партнерам допомагати (нам) трохи швидше», — додав президент.
Він відзначив, що для прикладу, сьогодні спостерігається рішучість у словах і голосі німецької сторони. Зеленський дуже сподівається на сильну допомогу.
«І вже є фінансування. І ми надіємось ще на допомогу щодо ППО і інших інструментів, про які не будемо зараз поки що (говорити)», — повідомив Зеленський.
Окрім того, Україні допомагають Франція і Велика Британія. Ще багато фінансують напряму виробництво дронів в Україні країни Північної Європи — Норвегія, Швеція, Данія.
«Але ми повинні визнати, що стосується допомоги, я думаю, у цьому буде головна відповідь — наш вітчизняний сектор сьогодні завантажений на 60% наших спроможностей. Тільки на 60%. На 40% сьогодні немає навіть фінансування. Це значить, що було 100. Було 10%. Сьогодні ми, дійсно, дуже сильно розширились. І це б дуже сильно допомогло українській обороноздатності, якщо би ми знайшли додаткове фінансування на всі 100% наших можливостей щодо виробництва», — наголосив Зеленський.
Раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін розповів, що у 2025 році виробничі потужності вітчизняної оборонної промисловості можуть сягнути 35 мільярдів доларів. За його словами, Україна зустріла повномасштабне вторгнення Росії з показником в 1 мільярд доларів для виробництва озброєння та військової техніки. При цьому у 2023 році вітчизняній оборонній промисловості вдалося потроїти цей показник і сягнути потужностей в 3 мільярди доларів.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас