В Нацбанку розповіли про стан валютного ринку — звіт НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Нацбанку розповіли про стан валютного ринку — звіт НБУ

Валюта
5619
У 2023 році комфортний рівень міжнародних резервів разом із заходами Національного банку з підвищення привабливості гривневих активів та запобігання непродуктивному відпливу капіталу стабілізували курсові очікування.
Курс гривні на готівковому ринку зміцнився з початку цього року та наблизився до безготівкового. Суттєвий рівень міжнародних резервів також створює запас міцності для поступового пом’якшення валютних обмежень.
Про це йдеться у звіті НБУ.
В Нацбанку розповіли про стан валютного ринку — звіт НБУ
Важливим елементом збереження безперервного надання банківських послуг від початку війни є бота платіжних систем, а для роздрібних клієнтів — карткових платіжних систем.
До них належить і Національна платіжна система «Український платіжний простір» (далі - НПС «Простір»). Це карткова платіжна система, яку створив і розвиває Національний банк на базі відкритих міжнародних стандартів.
НПС «Простір» має налаштовану інфраструктуру в Україні (100% торговельних терміналів, 94% банкоматів) та технології, зіставні з картками міжнародних платіжних систем.
До того ж НПС «Простір» пропонує доступну вартість підключення до системи та низькі комісії. У цілому система здатна забезпечити повноцінне обслуговування внутрішньодержавних операцій за допомогою платіжних карток з меншою вартістю. Тому Національний банк планує розвиток НПС «Простір» як елемента національної безпеки України. Свої наміри Національний банк довів до членів Ради.
В Нацбанку розповіли про стан валютного ринку — звіт НБУ
Нагадаємо, фінансові аналітики чекають на долар дешевше за 40 гривень. За даними НБУ, фінансові аналітики у вересні 2023 року прогнозують курс гривні протягом наступних 12 місяців на рівні 39,99 грн/долар. У липні вони чекали на курс 40,26 грн/долар.
Населення в серпні чекало на курс 39,52 грн/долар (у липні - 39,75 грн/долар).Крім того, банкіри у липні прогнозували курс гривні протягом наступних 12 місяців на рівні 40,54 грн/долар.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк України з 16 вересня 2023 року пом’якшив низку валютних обмежень. Про це повідомляєтьсяна сайті НБУ.
  • За оцінками експертів, середній офіційний курс долара в Україні за підсумками 2024 року становитиме 41,1 грн за долар. Проте зараз є багато факторів, на які не можна впливати і спрогнозувати, як чітко все буде розвиватися на валютному ринку.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас