«Укрзалізниця» готує нову концепцію тарифів — Камишін
Тарифи «Укрзалізниці» потребують зміни, державна компанія представить їхню концепцію бізнес-асоціаціям і на інших майданчиках, обговорювати версії можливого підвищення тарифів до цього некоректно.
Про це заявив член наглядової ради «УЗ», радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін на Інфраструктурному дні, організованому Європейською бізнес-асоціацією в Києві, передає «Інтерфакс-Україна».
«На залізниці ця процедура (підвищення або перегляду тарифів. — Ред.), щонайменше, раз на рік має відбуватися. Але вона має бути прогнозованою, вона має бути прозорою, вона має бути зрозумілою бізнесу. „Укрзалізниця“ має захищати і показувати логіку, що стоїть за цим процесом», — сказав член наглядової ради.
За його словами, оприлюднена раніше опозиційним народним депутатом Юрієм Гончаренком нібито про підвищення тарифів до 37% для отримання додатково 26 млрд грн некоректна.
«Фінплан цього року має бути ухвалений до кінця року, як був ухвалений три останні роки. Крапка», — підкреслив Камишін.
Коментуючи чистий прибуток «Укрзалізниці» за 2023 рік, на який посилаються противники підвищення тарифів, член наглядової ради та ексголова правління компанії пояснив його недостатнім інвестуванням, яке все одно критично необхідно здійснити.
Він також спростував інформацію про нібито значне зростання обсягів вантажів у зв’язку з роботою морського коридору, що дозволило б не підвищувати або навіть знижувати тарифи. Як стверджує Камишін, обсяг перевезень залізної руди залізницею впав на 9%.
«Ви закриваєте підприємства і ви зменшуєте обсяг. Члени вашої асоціації. І ви закриваєте підприємства. Важко сьогодні жити всім. Але ми маємо розуміти, що якщо ми прикриватимемо підприємства і рахуватимемо лише прибуток цього року, а не дивитимемося на ретроспективу, наприклад, кількох років до цього, ми не виїдемо», — сказав він президенту «Укрметалургпрому» Олександру Каленкову.
За словами члена наглядової ради «Укрзалізниці», запуск залізниці в разі її зупинки — це складний процес, що підтвердила зупинка міської електрички в Києві на початку війни.
«Тому нам потрібно розуміти, що на 1009-му дні Великої війни наше завдання — всіх разом — вистояти. Ніхто сьогодні не рахує вже економіку як економіку», — сказав Камишін.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною