Українські біженці сприяють зростанню економіки Європи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські біженці сприяють зростанню економіки Європи

Світ
458
Українські біженці сприяють зростанню економіки Європи
Українські біженці сприяють зростанню економіки Європи
Українські біженці давно перестали бути «тягарем» для Європи і тепер роблять значний внесок у її економічне благополуччя.
Про це пише lsm.lv.
В Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оцінюють додатковий внесок українських біженців у щорічні темпи зростання ВВП Чехії, Польщі та Естонії в 1,2% на рік, а у ВВП Угорщини, Латвії, Словаччини, Литви та Румунії — майже в 0,8%. Навіть у Великій Британії він коливається на рівні 0,2%. А це мільярди євро на рік.
«У Латвії, згідно з офіційними даними, близько 35% працездатних українців влаштувалися на роботу. Побічно це підтверджують і дані про зниження офіційно зареєстрованого безробіття, оскільки багато українців перебувають на державній біржі праці… Але зараз частка працевлаштованих ще вища», — зазначають журналісти видання.
Платячи податки, українці стали частиною європейської робочої сили і вже самі підтримують економіку країн, в яких живуть.
«Зараз я працюю за договором, податки, звичайно, високі, я їх плачу, але тепер знаю свої права. І зарплатню хотілося б вище, але не все одразу. У мене навіть виходить відправляти гроші в Україну та допомагати батькам та молодшій сестрі, які там залишилися. Головне, що мене не виженуть, не заплативши», — коментує Юля із Кривого Рогу, нічний адміністратор у невеликому готелі у центрі Риги.
Та ж Польща прийняла близько мільйона українців, і 80% із них зараз самі себе утримують.
«Мабуть, якби не біженці з України, економіка Польщі була б у рецесії. А сплачені податки у 2022 та 2023 роках українцями вже більш ніж компенсували витрати Польщі на надану допомогу», — робить висновок lsm.lv.
У Чехії близько 400 тисяч біженців із України. Працюють вже майже 90% працездатних, у першому кварталі 2024 року надходження від них до бюджету переважають над видатками майже вдвічі.
За даними Міжнародного валютного фонду, ЄС витратив лише 0,2% від свого сукупного ВВП (або приблизно 30−37 мільярдів євро), щоб прийняти біженців з України.
З кожним роком війни прихисток українців стає все менш обтяжливим для економік європейських країн.
Станом на листопад 2022 року виплати з бюджету країн, які надали притулок, отримували 73% українських біженців, а в січні 2024 року — лише близько 40%.
До того ж українці зі своїх вельми невеликих зарплат примудряються надсилати гроші додому, рідним та близьким.
Ці кошти мають велике значення для збереження української економіки. Так, 2023 року сума грошових переказів з-за кордону в Україну досягла $11,3 млрд, а це понад 5% ВВП України.
При цьому, як стверджує видання, українці не конкуренти європейцям щодо працевлаштування — у них зовсім різні ніші. Перше покоління мігрантів у всі часи та у всіх країнах займає ті робочі місця, які їм дають. Вони не витісняють місцевих.
Згодом з’являється деяка конкуренція і присутність біженців може сприяти переходу місцевих працівників до професій, які потребують більш високої кваліфікації.
За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас