Чому українські біженці в Ірландії розчаровані політикою країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чому українські біженці в Ірландії розчаровані політикою країни

Світ
1658
Фото: Euractiv
Фото: Euractiv
Українці, які змушені були тікати від війни до Ірландії, засмучені політикою цієї країни. Біженцям доводиться знову переселятися, повертаючись до початкових умов.
Про це пише The Times.
Зазначається, що в той час як Міністерство у справах дітей, рівності, інвалідності, інтеграції та молоді веде роботу з консолідації пропозиції житла для українських біженців та осіб, які претендують на міжнародний захист, згортаючи низку контрактів із постачальниками, багато українців переселяються в нові центри або залишаються під загрозою виселення.
Джон Леннон, виконавчий директор групи із захисту прав людини та підтримки мігрантів, сказав, що переїзд з однієї громади в іншу після тривалого періоду інтеграції «засмучує» біженців.
Ольга Іамтсун, яка опікується питаннями місцевого розвитку у Вексфорді, каже, що сім’ї були вирвані з громад, які їх прийняли після прибуття до Ірландії, коли люди тікали від війни.
«Є сім’ї з дітьми — дітям доводиться змінювати школу. Це стрес. Ми намагаємося інтегрувати людей у Вексфорді, щоб вони почувалися комфортно, але ваше життя — це не те, що ви можете спакувати у валізу і перевезти в інше місце», — сказала вона.

Причини скорочені контрактів на розміщення біженців з України

Департамент інтеграції заявив, що скорочує кількість контрактів на розміщення українських біженців, зокрема з причин, пов’язаних із дотриманням вимог.
Вони виникають, коли постачальник не відповідає необхідним стандартам обслуговування, передбаченим контрактом, — починаючи від здоров’я, безпеки та благополуччя бенефіціарів тимчасового захисту у фінансованих державою установах і закінчуючи завищеною платою за використання їхнього житла.
«Департамент також скорочує кількість контрактів, щоб за можливості повернути житло в приватний сектор і забезпечити співвідношення ціни та якості, а також посилити нагляд. Це призведе до того, що людей буде переведено в інші місця», — сказав представник департаменту.
На сьогодні вже переселили 2 522 українців. У департаменті визнають, що людям, яких переселяють, нелегко, але житло, що фінансується державою, може бути замінено.
Ті, хто хоче залишитися в вподобаному населеному пункті, можуть знайти собі житло самостійно, але на практиці не у всіх виходить це зробити.

Довідка Finance.ua:

  • серед країн, які надали прихисток найбільшій кількості українців, залишаються Німеччина, Польща та Чехія;
  • зі всієї Європи за рівнем працевлаштування українських біженців лідирує Литва з 57%. За нею йдуть Данія (53%) і Польща (48%);
  • У Польщі почала діяти нова програма допомоги біженцям із України «Разом до Незалежності». Таким чином польський уряд хоче стимулювати українців виїжджати із колективних центрів та починати самостійне життя.

Українські біженці за кордоном: скільки та на що витрачають кошти

За матеріалами:
Главком
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас