Українці і житло у Литві: в міграційній організації розповіли з чим зіткнулись наші біженці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці і житло у Литві: в міграційній організації розповіли з чим зіткнулись наші біженці

Особисті фінанси
1394
Українці і житло у Литві: в міграційній організації розповіли з чим зіткнулись наші біженці
Українці і житло у Литві: в міграційній організації розповіли з чим зіткнулись наші біженці
Міжнародна організація з міграції підрахувала, що майже половина біженців, які приїхали до Литви з України, залишила виділене їм житло. З початку повномасштабного вторгнення війни тимчасовий притулок отримали понад 4 мільйона біженців.
Про це пише LNK.
Для більшості українських біженців, що прибувають в Литву ця країна стала не домівкою, а транзитним пунктом. На триваліший час тут залишилося лише кілька десятків тисяч українців. Щоправда, деякі з них залишили житло не за власним бажанням.
«У Литві налічується близько 78 000 українців. Одні з них, можливо, поїхали до інших країн, але щодня до Литви приїжджає 100−200 нових українців, їм надають житло. На початку війни завдяки громадянським ініціативам українцям було нескладно знайти житло, литовці їх приймали, селили у своїх квартирах, дозволяли довго жити безоплатно», — сказала представник Міжнародної організації з міграції Егле Сташкунайте.
Вона сказала, що пізніше з’явилася втома, частина власників житла, які надали його українцям, зіткнулися з матеріальними труднощами. Згідно зі статистикою, 1/5 українців залишили житло не за своїм бажанням. Сташкунайте наголосила, що це невеликий показник.
«Розбіжності чи причини цього були різні. Одна з відповідей була: почалися розбіжності з розміщеними сім'ями, деякі сказали, що мовний бар'єр заважав їм повноцінно спілкуватися, тому вирішили розірвати договори. Таких, хто вказав, що було зіпсоване майно, було небагато», — сказала вона.
За словами Сташкунайте, Вільнюське бюро МОМ разом із Airbnb надали понад 1300 безпечних ночівель.
«Це була короткочасна допомога, українців розміщували на 3−30 ночей. Ми знаємо, що після нашої допомоги вони успішно орендували житло, кілька людей перебралися до центрів для біженців», — сказала вона.
Наразі українці шукають житло на тривалий час, але їм не завадила б і компенсація на короткочасну оренду на час пошуку.
«Щоб люди мали більше часу на пошук», — зауважила Сташкунайте.
Вона закликала мешканців підтримувати Україну та українських біженців.
«Дуже хотілося б, щоб ця втома не була довгостроковою, щоб люди зрозуміли — допомога все ще потрібна. Ми вдячні всім, хто її надає», — сказала Сташкунайте.
За її словами, 40% українців все ще живуть у тому житлі, де вони оселилися одразу, як тільки-но приїхали до Литви.

Нова реальність. Корисна інформація для тих, хто зараз в Україні, чи за кордоном

За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас