73
Сплату податку на нерухомість та комуналки за зруйноване житло можуть скасувати

У квітні у Верховну Раду України було внесено законопроєкт про скасування оплати житлово-комунальних послуг за зруйноване житло. Нормативний акт буде винесено на голосування найближчим часом.
Про це повідомив у ефірі національного телемарафону перший заступник голови комітету ВР з питань соціальної політики Михайло Цимбалюк. За його словами, законопроєкт № 13155 підтримують різні політичні партії, і найближчими тижнями він потрапить на розгляд сесійної зали.
«Певна частина органів місцевої влади вже ухвалили таке рішення на місцевому рівні. Але в більшості випадків посилаються на відсутність змін до діючого законодавства», — розповів депутат.
У коментарі Delo.ua Михайло Цимбалюк пояснив, що законопроєкт дуже важливий, тому що велика кількість українців, окрім того, що позбавлені житла, ще й не отримують ніяких комунальних послуги за приміщення, які зруйновані повністю чи частково і не експлуатуються.
За словами Цимбалюка, підприємства просто автоматично нараховують плату — і це несправедливо.
«Якщо є підтвердження, наприклад, довідка з місцевої ради, що цей об’єкт не використовується для житла чи інших потреб, будуть скасовуватись всі комунальні платежі і податок на майно. Доти, доки воно не буде відновлено. В іншому разі це парадокс: борги ростуть, люди ніколи за це не заплатять, бо послуга їм не надавалась», — додав парламентарій.
Він наголосив, що від російських атак постраждали не лише житлові будинки, але й торговельні центри.
«Вони також сплачують податок на нерухомість. І, насправді, дуже важливо чітко розібратись: якщо у людини постраждало житло або приміщення, яке вже непридатне до використання, то на період дії воєнного стану та на рік після завершення воєнного стану — жодні комунальні платежі та податок на нерухомість не нараховуватимуться. Це правильне рішення», — додав Цимбалюк.
За словами депутата, після ухвалення закону Кабінет міністрів розробить порядок звільнення від податку та сплати ЖКП.
«Тобто мають скласти акт. Якщо житло не придатне до використання, то припиняється нарахування будь-яких комунальних послуг. Рішення є запізнілим, але справедливим», — додав він.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною