Що змінює податковий закон для айтівців — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що змінює податковий закон для айтівців

Особисті фінанси
1136
Що змінює податковий закон для айтівців
Що змінює податковий закон для айтівців
Президент підписав закон № 11 416-д, який передбачає підвищення податків і внесення змін до Податкового кодексу України та інших документів.
Журналісти сайту Dou.ua розповідають, що саме змінює цей закон для найманих працівників, гіг-контракторів та ФОПів. Для наочності розрахували суми податків для ФОПа третьої групи з доходом $2500.
Закон почне діяти з 1 грудня. Більшість норм у законі починають діяти наступного дня після публікації. Однак це не стосується початку сплати військового збору ФОПами — ці нововведення, згідно з чинним текстом документа, набирають чинності 1 жовтня 2024 року, тобто заднім числом.
Водночас податковий комітет ВР рекомендував ухвалити зміни до закону, щоб виправити цю колізію, — тобто перенести початок дії норм з 1 жовтня 2024 на 1 січня 2025 року. Такі зміни мають бути ухвалені на найближчому пленарному тижні. Однак, поки цього не станеться, є ризик, що ФОПи-спрощенці першої та другої груп будуть змушені сплатити нові податки і за жовтень, і за листопад, і за грудень, а ФОПи третьої групи — за четвертий квартал 2024 року.

Що змінюється для найманих працівників

Спеціалісти у штаті (тобто офіційно оформлені згідно з КЗпП) сплачуватимуть 5% військового збору (замість 1,5%). Тобто тепер з кожної тисячі гривень зарплати треба буде сплатити 50 гривень.
Загальне податкове навантаження на найманих працівників становитиме 23% (18% ПДФО і 5% військового збору). До ухвалення закону було 19,5%. 22% ЄСВ з мінімальної зарплати сплачує роботодавець.
Умовно, якщо розробник з трудовим договором має зарплату $2500 (103 989 грн за нинішнім курсом), то з неї він сплатить 23 916 грн податків.

Що змінюється для ФОПів третьої групи

Найімовірніше, з 1 січня 2025 року, але може бути і з 1 жовтня 2024 року, ФОПи на спрощеній системі оподаткування додатково до 5% єдиного податку (3% у разі сплати ПДВ) сплачуватимуть 1% військового збору.
Сплачувати ці податки ФОПи будуть (як і до цього) за квартал, адже для них залишається квартальна звітність.
Умовно, якщо розробник на третій групі ФОП отримує $2500 (103 989 грн за нинішнім курсом), то він сплатить 6239 грн (або 4160 грн) єдиного податку та військового збору.

Що змінюється для гіг-контракторів

Військовий збір зріс і для гіг-контракторів — 5% замість 1,5%. Загальне податкове навантаження на цю категорію — 10% (5% ПДФО і 5% військового збору). 22% ЄСВ за гіг-контракторів також сплачує роботодавець.
Умовно, якщо розробник на гіг-контракті має зарплату $2500 (103 989 грн за нинішнім курсом), то з цього доходу він сплатить 10 399 грн податків.

Зміни у звітності

Є нововведення і щодо адміністрування податків. Відтепер податкові агенти (юридичні чи фізичні особи, які наймають працівників) повинні подавати податковий розрахунок доходів, сум отриманого податку та єдиного соціального внеску щомісячно, а не щоквартально, як було раніше.
Ці нововведення не стосуються ФОПів, а лише роботодавців, які використовують найману робочу силу і звітуються про нараховану таким працівникам зарплату.

Коли ФОПам третьої групи сплачувати військовий збір

Військовий збір потрібно сплачувати упродовж 10 календарних днів після кінцевого терміну подання декларації за квартал (наприклад, за перший квартал 2025 року крайній термін подачі декларації — 10 травня 2025 року, а сплати збору — 20 травня 2025 року). Суми військового збору відображатимуться у декларації платника єдиного податку.
За порушення правил сплати військового збору є відповідальність. 5% від суми податкового боргу (якщо сплату протерміновано до 30 календарних днів включно) або 10% від суми податкового боргу (якщо сплату протерміновано більше ніж на 30 календарних днів).

🧐 Нові правила бронювання: що змінюється для підприємств та військовозобов’язаних

За матеріалами:
Dou
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас