Що відбувається зі спадщиною без спадкоємців
Майно, яке не має спадкоємців, передається у власність територіальної громади.
Про це повідомили у «Земельному фонді України».
Як громада отримує майно
Це можливо за кількох обставин: коли спадкоємці за заповітом чи за законом відсутні, їх усунено від права на спадщину, вони відмовилися від неї або не прийняли її у встановлений термін.
За цих умов орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна — місцезнаходженням основної частини рухомого майна, подає до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Зробити це можна після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Крім органів місцевого самоврядування, заяву до суду можуть подати кредитори спадкодавця.
Якщо до складу спадщини входять земельні ділянки сільськогосподарського призначення, ініціювати процес можуть також власники або користувачі сусідніх земель.
У такому разі суд залучає до розгляду справи органи місцевого самоврядування за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.
Обов’язки громади щодо майна
Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов’язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця.
Якщо власниками стали декілька територіальних громад, вимоги кредиторів спадкодавця задовольняються ними пропорційно до вартості набутого відумерлого майна.
Нагадаємо, згідно з українським законодавством, на спадщину поширюються ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які становлять 0%, 5% і 18%.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною