Обмеження карткових переказів: в НБУ розповіли, кого стосуватиметься ініціатива — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обмеження карткових переказів: в НБУ розповіли, кого стосуватиметься ініціатива

Фінтех і Картки
2215
Обмеження карткових переказів: в НБУ розповіли, кого стосуватиметься ініціатива
Обмеження карткових переказів: в НБУ розповіли, кого стосуватиметься ініціатива
Регулятор поки не приймав рішень щодо обмеження переказів коштів з картки на картку фізичними особами. Це питання розглядається у межах комплексних заходів, які спрямовані на боротьбу із тіньовою економікою.
Про це в ефірі телемарафону заявив член Ради Нацбанку Василь Фурман.
За його словами, великі розрахункові банки, керуючись нормами чинного законодавства, вже встановили певні обмеження на розрахунки картками.
«І переважна більшість українців цього не відчула. А ці обмеження довели свою ефективність на практиці як засіб для боротьби з „міскодингом“ і водночас не мають впливу на звичайні поточні операції населення з платіжними картками», — вказав член Ради НБУ.
Він пояснив, Нацбанк розглядає доцільність масштабування практики великих розрахункових операцій банків на ринок в цілому. Водночас, за його словами, будь-які обмеження у разі їх запровадження потенційно вплинуть на вузьке коло осіб і жодним чином не вплинуть на звичайні поточні операції українців з картками.
Фурман розповів, чому виникла потреба вводити обмеження для боротьби з тіньовою економікою. Зокрема, йдеться про випадки, коли за допомогою дроп-карт реалізуються схеми ухилення від сплати податків.

Довідка Finance.ua:

  • раніше голова комітету Верховної Ради з питань фінансів Данило Гетманцев заявляв, що в Україні можуть запровадити обмеження на банківські перекази на період воєнного стану для боротьби з «міскодингом»;
  • про таку ініціативу також розповідала заступниця голови НБУ Катерина Рожкова. За її словами, Національний банк вивчає питання щодо обмеження карткових переказів та лімітів переказу готівки через термінали, що може стосуватися тих, хто проводить тіньові операції.
До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції щодо карток в Україні. Щоб допомогти вам з вибором картки онлайн, у нас на сайті працює спеціальний сервіс. З його допомогою можна швидко і комфортно вибрати необхідний саме вам «пластик».

Подивитися варіанти 💳

За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас