В Україні стартують онлайн-торги землею: закон набрав чинності
Сьогодні, 5 липня, закон про онлайн-торги землею повністю набрав чинності. Ринок землі запустили в Україні з 1 липня.
Документ опублікували у виданні «Голос України» 25 червня.
Відзначимо, частина норм закону набрала чинності з дня опублікування. Йдеться про доручення Кабінету Міністрів протягом трьох місяців з дня опублікування ЗУ:
- розробити і привести у відповідність з цим документом свої нормативно-правові акти;
- забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з законом;
- забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації положень цього документа.
Старт ринку сільськогосподарських земель 🌿
Суть закону. Відтепер торги державною землею будуть тільки онлайн. Подача документів, реєстрація, участь можуть здійснюватися з будь-якої точки.
У документі прописано, що інформація про аукціон і лоти буде розміщуватися відразу в інтернеті. Однак до завершення аукціону інформація про учасників є конфіденційною. Організатори не зможуть зловживати правами учасників.
Відповідно до закону, торгуватися зможуть не менше двох осіб. Фермери теж зможуть торгуватися: великі ділянки будуть ділити на менші.
Гарантійний внесок становить від 30% від стартової ціни. Торги проходитимуть у три раунди: один раунд — одне підвищення ставки. Мінімальний крок — не менше 1% від стартової ціни лота.
Нагадаємо, після відкриття ринку землі 1 липня було зареєстровано 33 перших угод купівлі-продажу. Зараз купувати землю можуть тільки громадяни України і не більше 100 га.
Довідка Finance.ua:
- 24 червня Президент Володимир Зеленський підписав закон про онлайн-торги земельними ділянками.
- 18 травня нардепи прийняли цей документ у другому читанні. На початку червня депутати розблокували його підписання для спікера Верховної ради і Президента.
- Глава Міністерства аграрної політики Роман Лещенко спрогнозував, як буде підвищуватися ціна на землю щороку. За його словами, вартість земділянок сільськогосподарського призначення буде зростати на 7−10%.
- Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» констатувала, що мінімальна вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення в Україні становить близько 21 тис. гривень, а купити землю можна вже сьогодні.
Нагадуємо, що про всі зміни щодо ринку землі ми інформуємо в телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною