Законопроект про е-резидентство: що потрібно знати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Законопроект про е-резидентство: що потрібно знати

Казна та Політика
538
Фінансовий комітет ВР рекомендував прийняти в першому читанні законопроект № 5270 про е-резидентство.
Як зазначив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, законопроект дозволить е-резидентам реєструватися як ФОП і платити податки в Україні без необхідності перебування в нашій країні.
Як зазначив автор законопроекту Ярослав Железняк, е-резидентство дозволить ІТ-фахівцям у кілька кліків “перевести” свій бізнес в Україну, фізично залишаючись у своїй країні. Е-резидентство буде працювати таким чином:
  • е-резидент онлайн реєструє ФОП через «Дія»;
  • відкриває рахунки в українських банках, на які і отримує дохід;
  • сплачує податок з доходу в Україні.
“Все робиться дуже легко. ІТ-шник проходить перевірку безпеки і реєструє ФОП в Україні онлайн через «Дія». Доходи отримує на рахунки в українських банках, і в Україні ж платить з них податки. Розрахунки виключно в безготівковій формі», — написав Железняк.
При цьому проектом закону також пропонується норма, згідно з якою е-резидент-підприємець може провадити виключно такі види діяльності:
  • Видання комп’ютерних ігор (58.21 КВЕД);
  • Видання іншого програмного забезпечення (58.29 КВЕД);
  • Комп’ютерне програмування (62.01 КВЕД);
  • Інша діяльність у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем (62.09 КВЕД);
  • Обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність (63.11 КВЕД).
За задумом авторів, законопроект повинен залучити нові інвестиції в Україну і наповнити держбюджет за рахунок е-резидентів.
“Прийняття законопроекту забезпечить встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу е-резидентами в Україні, що створить механізм для залучення нових інвестицій, а також приведе до збільшення доходів державного бюджету, шляхом наповнення його за рахунок податків, що сплачуються е-резидентами», — сказано в пояснювальній записці.

Довідка Finance.ua:

  • За даними сайту з пошуку роботи для ІТ-фахівців Djinni, зараз в Україні шукають роботу 16 тисяч фахівців, у той час як актуальних вакансій — 21 тисяча. Дефіцит становить 5 тис. працівників.
  • Парламентський комітет допрацьовує до другого читання законопроект про дію.City, який передбачає спеціальний податковий режим для IT-галузі.
  • Цього року винагорода жінок топ-менеджерів на медіані склала $3900, а чоловіків – $6550. У порівнянні з минулим роком збереглася різниця в 40% на користь чоловіків: тоді зарплати були на рівні $3000 і $5000 відповідно.
Нагадуємо, про всі зміни, які можуть стосуватися ваших гаманців, ми оперативно інформуємо в нашому телеграм-каналі Finance_ukr.
За матеріалами:
ain.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас