Кредитний онлайн-договір прирівнюється до паперового - НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кредитний онлайн-договір прирівнюється до паперового - НБУ

Особисті фінанси
13793
Оформлений онлайн договір рівноцінний звичайному паперовому договору.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
«Кредитний договір при оформленні позики онлайн на сайті чи у мобільному додатку підписується одноразовим паролем. Цей пароль згідно з законодавством, що регулює укладення електронних договорів, по суті має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис, а електронний договір прирівнюється до договору, укладеного в письмовій формі», — сказано в повідомленні.
Нацбанк радить не нехтувати своїми зобов’язаннями за кредитом, якщо він укладений в онлайн-форматі.
«Під час укладання договору на сайті клієнт ставить „галочку“ навпроти рядка „підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, зокрема їх передання до бюро кредитних історій“. Тому інформація про вас та ваш кредит також доступна бюро кредитних історій», — додає регулятор.
Невиконання умов кредитного онлайн-договору може негативно вплинути на вашу кредитну історію та ускладнити отримання нового кредиту. Крім цього, фінансова установа може передати інформацію про вас до колекторської компанії, представники якої будуть телефонувати і писати з вимогою повернути борг.
Поради від НБУ:
1). Уважно читайте договір з фінустановою, навіть якщо укладаєте його онлайн. Звертайте увагу на відсоткову ставку, комісії, додаткові платежі та штрафи у разі прострочки. Розмір штрафів і пені за кредитами до 1 мінімальної зарплати не може перевищувати подвійної суми кредиту (це стосується кредитів, оформлених після 8 січня 2021 року). Штрафи та пеня для кредитів понад 1 мінімальну зарплату не можуть перевищувати половини суми кредиту. Однак, ці обмеження не розповсюджуються на інші платежі, що підлягають сплаті за порушення виконання кредитних зобов’язань.
2). Пам’ятайте, якщо берете кредит більший за мінімальну зарплату й строком понад місяць, то фінустанова повинна надати не тільки договір, але й паспорт споживчого кредиту.
3). Виконуйте зобов’язання за кредитним онлайн-договором. Якщо фінансова установа порушила ваші права, звертайтеся до НБУ.

Довідка Finance.ua:

  • Національний банк встановив додаткові вимоги до банківських договорів для розкриття повної інформації про послуги. Йдеться про вимоги до договорів про споживчий кредит, вклад (депозит), а також відкриття та ведення поточного рахунку.
  • Кожна людина має можливість відкрити у будь-якому банку України картковий рахунок або вклад із нарахуванням відсотків. Для цього між клієнтом та банком укладається відповідний договір, яким встановлюються певні права та обов’язки сторін. Більше того, укласти такий договір можна не лише на себе, а й на користь іншої людини.
  • Відкриваючи банківський рахунок та підписуючи договір з банком, варто спочатку уважно ознайомитися з умовами обслуговування.
До речі, портал Finance.ua проаналізував кредитні пропозиції більшості українських банків. Найкращі ми відібрали в спеціальному сервісі.

Порівняти і підібрати кредит можна тут

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас