У НБУ спрогнозували наслідки відмови від співпраці з МВФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У НБУ спрогнозували наслідки відмови від співпраці з МВФ

Казна та Політика
2128
Відмова української влади від співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), швидше за все, призведе до зростання витрат на обслуговування боргу, скорочення припливу іноземних інвестицій, тиску на валютні резерви. Курс гривні буде падати, а ціни — зростати.
Про це заявив заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб, повідомляє прес-служба НБУ.
«Уряду доведеться скорочувати дефіцит держбюджету, курс гривні буде слабшати, щоб нівелювати негативний вплив на платіжний баланс і, відповідно, інфляція прискориться», — додав він.
За його словами, за відмову від співпраці з МВФ і за право проводити «суверенну економічну політику» Україні доведеться платити зменшенням витрат на важливі бюджетні проекти (інвестиції в дорожню інфраструктуру, підвищення соціальних стандартів, підтримку малого і середнього бізнесу) і зростанням процентних ставок, оскільки регулятор буде змушений проводити жорсткішу монетарну політику для стримування інфляції.
«Щодо того, що нібито вимоги МВФ не відповідають національним інтересам України. Запитайте українців, чи потрібні їм боротьба з корупцією, чесні суди і Нацбанк, який забезпечує низьку і стабільну інфляцію. Упевнений, що відповідь буде ствердною», — підкреслив Сологуб.
Нагадаємо, міжнародне агентство S&P Global Ratings прогнозує, що Міжнародний валютний фонд виділить Україні в 2021 році один транш за програмою Stand by на суму 0,7 млрд доларів.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) виділить Україні тільки один транш кредиту в 2021 році на суму 0,7 млрд доларів.
Раніше Міжнародний валютний фонд оновив прогноз щодо курсу гривні до долара на період до 2025 року. Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний курс гривні до долара складе: 2021 рік — 28,12 грн/долар.
  • 2022 рік — 27,96 грн/долар.
  • 2023 рік — 28,10 грн/долар.
  • 2024 рік — 28,10 грн/долар.
  • 2025-й — 28,10 грн/долар.

Довідка Finance.ua:

  • У МВФ заявили про більш швидке відновлення світової економіки, проте воно нерівномірне, і є тривожні ознаки зростання розриву між розвиненими економіками і тими, що розвиваються.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас