0 800 307 555
0 800 307 555

Податок на нерухомість: штрафи за прострочення


Податок на нерухомість: штрафи за прострочення

До 1 липня українці мали отримати від податкової повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість за минулий рік.

Повідомлення надсилають за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації). Але якщо платник змінив місце реєстрації і не сповістив про це податкову, не мешкає за місцем реєстрації, повідомлення він не отримає.

Читайте також: Закон про ріелторів: коли подорожчає нерухомість

У такому випадку потрібно звернутися до податкової за місцем реєстрації (проживання).

Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи – власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їхній власності, перевищує встановлений ліміт – пільгову площу (незалежно від кількості об’єктів).

Податок сплачують за площу нерухомості, що перевищує встановлений ліміт, наприклад, якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде нарахований за 20 кв. м.

Штрафи за несвоєчасну сплату:

  • при затримці до 30 календарних днів (включно), що настають за останнім днем ​​терміну сплати грошового зобов’язання, – 10% суми податкового боргу;
  • при затримці понад 30 календарних днів – 20% погашеної суми податкового боргу.

Раніше голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев пропонував податок на житло розраховувати по-новому. За його словами, податок на нерухомість, суми якого відрізняються в різних регіонах України, не повинен розраховуватися виходячи з метражу житла.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні нардепи на чолі з “слугою народу” Дмитром Наталухою пропонують впровадити нові правила на ринку оренди нерухомості. За законом українець, який здає квартиру в оренду, повинен платити 18% прибуткового податку.
  • Раніше повідомлялось, скільки часу потрібно українцям, щоб накопичити на квартиру. Іпотечні кредити, що надаються банками, досі є дорогими. Українцям важко їх виплачувати, адже середня зарплата становить 10 542 грн на місяць, а середня вартість однокімнатної квартири – понад мільйон гривень. Найдовше на житло будуть збирати харків’яни – 14,4 року, а швидше придбати однокімнатну квартиру вдасться жителям Києва – 7,2 років.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua