Зарплати і овертайми: чим незадоволені українські програмісти - опитування


Зарплати і овертайми: чим незадоволені українські програмісти - опитування

Українські IT-фахівці скаржаться на овертайми, неконкурентні зарплати і невелику кількість днів відпустки.

Про це свідчать результати опитування, яке провело видання DOU.

В рамках складання рейтингу роботодавців видання зібрало скарги розробників на умови роботи в українських IT-компаніях – зібрали близько 5000 коментарів, які розсортували за 6 основними категоріями.

Зарплати

Респонденти залишили 1301 коментар, в яких найчастіше скаржилися на непрозорий і нерегулярний процес перегляду зарплат, неоплачувані овертайми, невелику кількість днів відпустки і лікарняні, а також – відсутність компенсації спортзалу і медичного страхування. “Керівник ніколи не ініціює обговорення зміни матеріальної компенсації і задоволення поточною позицією, як в інших компаніях це робиться раз на півроку. Кожен раз це доводиться “вибивати”, через що іноді є сумніви щодо того, чи дійсно компанія так цінує своїх співробітників”.

Лікарняні та відпустки

Розробники часто скаржаться на невелику кількість днів відпустки і лікарняні, роботу в держсвята, а також – на відсутність можливості працювати віддалено: “Загальнодержавні святкові дні в більшості не є вихідними в компанії”.

Умови праці

Оцінювалися офіс компанії, робоче місце співробітників і графік роботи. Респонденти залишили 1346 коментарів – серед найпоширеніших проблем називали погану вентиляцію, тісні опенспейси, недостатню кількість туалетів і погане оснащення кухонь. Також серед “мінусів” – застаріла робоча техніка, незручне розташування офісу, жорсткий графік роботи і відсутність можливості працювати віддалено.

Кар’єрні можливості

Опитані скаржилися на відсутність можливостей для зростання і відсутність зворотного зв’язку: “На жаль, є кумівство. Підвищують друзів, подруг, кумів, сватів. Це дуже демотивує”.

Навчання

Розробники скаржаться, що компанія часто не компенсує їм кошти, витрачені на сторонні освітні курси. Також скаржаться, що ходити на подібні курси вдається тільки у вільний від роботи час.

Менеджмент і робоча атмосфера

IT-фахівці незадоволені непрофесійним менеджментом, застарілими технологіями і токсичною корпоративною культурою: “Менеджменту не існує в цій компанії. Тільки СЕО, який стежить за камерами, як хто працює, трекає час входу/виходу. Тімліди були золото, а й ті відійшли”.

Довідка Finance.ua:

  • У 2019 році українські компанії експортували за кордон ІТ-послуг на загальну суму 2,43 мільярда доларів.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua