Конгрес США ухвалив оборонний бюджет на 2025 рік: скільки грошей дадуть Україні
Палата представників США ухвалила законопроєкт про асигнування на потреби національної оборони на 2025 рік (NDAA), який визначає бюджет на оборонні потреби держави наступного року в розмірі $883,7 мільярда.
Про це повідомляє The Hill.
Зазначається, що ухвалений законопроєкт передбачає рекордний бюджет у $895 млрд, що означає збільшення оборонних витрат на один відсоток порівняно з 2024 роком.
На підтримку законопроєкту виступив 281 конгресмен, 140 — проголосували проти. Серед них — 124 демократи і 16 республіканців.
Наступного тижня документ має розглянути Сенат, очікується, що проєкт оборонного бюджету буде схвалено. Після цього його має підписати чинний президент США Джо Байден.
1800-сторінковий документ визначає фінансування діяльності Міністерств оборони, енергетики, Держдепартаменту Сполучених Штатів, а також спецслужб і програм національної безпеки.
Як повідомила посол України в США Оксана Маркарова, ухвалений проєкт закону про асигнування на потреби національної оборони США містить низку важливих положень для підтримки України у протистоянні агресії рф.
Так, стаття 1303 законопроєкту продовжує заборону використовувати будь-які кошти на дії, що могли б призвести до визнання суверенітету росії над окупованими територіями України.
Стаття 1534 доручає міністру оборони США опрацювати можливість створення Центру передового досвіду з підтримки розробок та вдосконалення систем озброєння на основі штучного інтелекту. Серед функцій такого центру — сприяння взаємодії Пентагону з іноземними партнерами, в тому числі з Україною, для визначення кращих практик, інструкцій, стандартів і контрольних показників.
У статті 6411 міститься доручення директору національної розвідки, держсекретарю й міністру фінансів подати до комітетів Сенату й Палати представників з питань розвідки, закордонних справ, Збройних сил, юридичних питань, фінансових питань та з асигнувань доповідь про фінансування Росією актів міжнародного тероризму.
Крім того, зазначається, що на вимоги торішнього NDAA в оборонному бюджеті на 2025 рік виділяється $300 млн на потреби Ініціативи сприянні безпеці України (USAI). Така ж сама сума була і у 2024 році.
Маркарова також зазначила, що у прийнятому документі відсутнє положення щодо продовження терміну дії Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні. Але у процесі опрацювання NDAA-2025 у Сенаті українська сторона докладатиме зусиль, аби консолідований проєкт закону містив положення, яке продовжувало б дію цього закону.
«Посольство продовжує вести активну роботу по збереженню цього механізму, який, зокрема передбачається у двопартійному та двопалатному законопроекті «Stand with Ukraine Act», — підкреслила Маркарова.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною