Кадрова криза: яких фахівців найбільше не вистачає на ринку праці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кадрова криза: яких фахівців найбільше не вистачає на ринку праці

Особисті фінанси
2320
Кадрова криза: яких фахівців найбільше не вистачає на ринку праці
Кадрова криза: яких фахівців найбільше не вистачає на ринку праці, Фото: freepik
Через російську агресію український ринок праці переживає кризу. Найбільше не вистачає кваліфікованих робітників та лікарів різних спеціалізацій.
Про це розповіли у Державному центрі зайнятості у коментарі «РБК-Україна».

У яких сферах найбільший дефіцит працівників

Найбільше вакансій зафіксовано для таких спеціалістів, як швачки, токарі, електромонтери, столяри, слюсарі-сантехніки, електрогазозварники, монтери колії, фрезерувальники, машиністи екскаваторів та оператори верстатів із програмним керуванням.
Крім того, в країні спостерігається гостра нестача лікарів різних спеціалізацій, зокрема сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

Високий попит на ці професії зумовлений не лише зростанням потреби у кваліфікованих фахівцях, а й значною плинністю кадрів у багатьох сферах.
Часто звільняються продавці, офіціанти, баристи, підсобні робітники та вантажники.

Яких спеціалістів шукають роботодавці

За даними «Єдиного порталу вакансій», станом на 31 березня 2025 року роботодавці опублікували 221 тисячу вакансій.
Найбільш затребуваними є такі професії:
  • сфера торгівлі та послуг — продавці (19 тисяч вакансій), адміністратори (7 тисяч), кухарі (5 тисяч), охоронники (3 тисячі), торгові представники (понад 2 тисячі), бариста (2 тисячі), офіціанти (2 тисячі), пекарі (майже 2 тисячі);
  • кваліфіковані робітники — водії (11 тисяч), слюсарі (5 тисяч), комплектувальники (3 тисячі), швачки (2 тисячі), електрики (2 тисячі), електромонтери (майже 2 тисячі);
  • професіонали та фахівці — бухгалтери (7 тисяч), інженери (6 тисяч), лікарі (4 тисячі), фармацевти (3 тисячі), медичні сестри (2 тисячі), механіки (2 тисячі), експедитори (2 тисячі), технологи (2 тисячі), вчителі (1 тисяча), економісти (1 тисяча).
  • некваліфіковані робітники — вантажники (5 тисяч), прибиральники (3 тисячі), комірники (3 тисячі), підсобні робітники (понад 1 тисяча).
Фахівці зазначають, що попит на працівників у різних сферах змінюється залежно від соціально-економічної ситуації в країні.
Водночас зростає тенденція до відмови від офісної роботи на користь дистанційної зайнятості та самозайнятості.
Очікується, що у 2025 році найбільш затребуваними залишаться професії, пов’язані з фізичною працею, медициною, освітою та сферою послуг.
Нагадаємо, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова заявила, сьогодні всі роботодавці «ганяються» за чоловіками 60+, тому що їх не мобілізують.
«Вони (роботодавці, — ред.) прекрасно розуміють, що ці чоловіки, які почнуть у них працювати, вони не підуть через місяць-два-три на фронт, що вони будуть працювати довго, а в 60 років працездатність зберігається безумовно. Для фізичних робіт, можливо, не так, а для розумових то точно», — вказала Лібанова.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас