Грузія відмовилася від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Грузія відмовилася від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року

Світ
139
Грузія відмовилася від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року
Грузія відмовилася від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року
Грузія вирішила відмовитися від перемовин щодо вступу в Європейський Союз до 2028 року.
Про це заявив прем’єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе, пише «Ехо Кавказу».
«Ми ухвалили рішення не ставити на порядок денний питання про відкриття переговорів із Європейським Союзом до кінця 2028 року. Також до кінця 2028 року ми відмовляємось від будь-яких бюджетних грантів з боку Європейського Союзу», — сказав Кобахідзе.
Перед тим спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі висловив сумніви у користі вступу країни до Євросоюзу, передавало NewsGeorgia.
За його словами, членство у блоці нібито стане причиною «обмежень» у різних сферах, включно з утратою економічних можливостей та «крахом виноробної галузі».
«Якщо ми станемо сьогодні членом Євросоюзу, знаєте, скільки вільної торгівлі доведеться скасувати? […] Знаєте, з якою кількістю країн доведеться скасувати безвізовий режим? З одного боку стоїть інтеграція з Євросоюзом, з іншого — дезінтеграція з багатьма країнами», — заявляв політик.
Нагадаємо, ще після ухвалення закону про «іноагентів» посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський заявляв, що лідери ЄС призупинили процес вступу Грузії до Євросоюзу. Окрім того, з цьогорічної декларації саміту НАТО вперше виключили будь-яку згадку про те, що країна прагне приєднатися до Альянсу.
26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку перемогла партія «Грузинська мрія», яка досі перебувала при владі. Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні. Результати не визнала і президентка Саломе Зурабішвілі.
Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних з парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній з дільниць.
Міжнародні спостерігачі відзначили, що хоча грузинські виборці й мали широкий вибір серед партій, саме голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
За матеріалами:
hromadske
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас