День фінансів: «перезавантаження» уряду, реструктуризація держборгу, дерегуляція бізнесу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: «перезавантаження» уряду, реструктуризація держборгу, дерегуляція бізнесу

173
Середа, 4 вересня. Хто сьогодні втратив свої посади, та як уряд планує спростити ведення бізнесу.
Кадрові рішення. У вівторок, 3 вересня, до Верховної ради надійшли заяви про відставку від міністрів декількох міністерств. Як зазначив Президент України Володимир Зеленський, державні інституції мають бути налаштовані на досягнення всіх необхідних результатів, для цього потрібно посилити деякі напрями в уряді, а також для цього були підготовлені кадрові рішення.
Вже сьогодні Верховна Рада підтримала звільнення Стрільця, Малюськи, Стефанішиної, але провалила звільнення Верещук та Коваля.
Реструктуризація боргу. Україна оголосила про успішне завершення операції з реструктуризації боргу та проведення розрахунків за тринадцятьма серіями державних єврооблігацій та гарантованих державою єврооблігацій, випущених Укравтодором. В результаті цієї угоди державний та гарантований державою борг України скорочено на близько 9 млрд доларів США.
Гарантії безпеки з Ірландією. Україна та Ірландія підписали гарантії безпеки. Протягом поточного року Ірландія виділить Україні ще 128 млн євро (140 млн доларів) на нелетальну військову підтримку, а також щонайменше 40 млн євро (43,75 млн доларів) на гуманітарну допомогу.
Дерегуляція бізнесу. Кабмін затвердив план заходів з дерегуляції. Оновлений план містить чіткі терміни, протягом яких органи виконавчої влади мають скасувати, спростити чи удосконалити інструменти, якими вони опікуються.
Як розповів доцент КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, кандидат економічних наук Владислав Лавренюк, якщо до великої війни тільки на власні кошти в економічній та операційній діяльності розраховували 10% малого й середнього бізнесу, то тепер цей показник зріс до 30%.
За даними аналізу консалтингової компанії Dun & Bradstreet, словаки залишаються найчастішими іноземними власниками чеських компаній, контролюючи, зокрема, 15 746 компаній. А ось друге місце посідають українці із 12 803 компаніями.
Виплата соціальної допомоги. Уряд прийняв постанову, завдяки якій зменшиться обсяг паперових документів, які наразі подають українці для призначенням соціальних виплат і допомог.
Додамо, що українці, які постраждали від агресії рф, можуть отримати матеріальну допомогу в рамках програми від УВКБ ООН у вересні 2024 року.
До речі, реформа у галузі забезпечення житлом тих категорій, які цього потребують, назріла давно. Водночас остання ініціатива міністерства розвитку громад і територій має всі шанси, нарешті, втілитися в життя. Finance.ua вирішив розібратися, чого ж чекати від майбутнього Закону про житло:

Реформа житлової політики: що буде з чергами та хто ухвалюватиме рішення про надання житла 🧐

Робота в ІТ. У серпні компанії опублікували на сайті jobs.dou.ua рекордну кількість вакансій з початку повномасштабного вторгнення — 5421. Це на 200 більше, ніж у липні цього року, і найвищий показник з початку великої війни.
Нові перепустки в Києві. В столиці змінюють формат перепусток, за якими транспортні засоби можуть пересуватися містом під час комендантської години. Так, перепустки нового зразка почнуть діяти з 00:00 23 вересня.
Курс валют поточного тижня. Олег Пендзин вважає, що тренд зміниться на висхідний уже на поточному тижні, але не чекає значного подорожчання долара. Андрій Забловський та Андрій Шевчишин схиляються до думки, що початок вересня буде «розгойдувальним».
Справа Коломойського. БЕБ встановила, що схема з легалізації Коломойським понад 4 млрд грн відбулася за участі банку одного з підсанкційних олігархів, який перебуває в міжнародному розшуку. Зокрема Коломойський, аби приховати походження незаконно отриманих грошових коштів, організував внесення недостовірних відомостей до обліків підконтрольних банків.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас